Lumia3750x300

Continuum na tańszych smartfonach Microsoftu – to prawie pewne

 

Tryb Continuum to bez wątpienia najważniejsza nowość, jaką wnosi Windows 10 Mobile. Niestety, na chwilę obecną tylko dwa smartfony (Lumia 950 i 950 XL) obsługują wspomnianą technologię. Okazuje się jednak, iż funkcja rozszerzania telefonów o możliwości komputerowe pojawi się również na tańszych urządzeniach.

Lumia3750x300

Serwis WMpoweruser donosi, iż podczas jednej z indyjskich premier najnowszych smartfonów Microsoftu nastąpił przełom. Pracownicy firmy na pytanie, czy Continuum będzie dostępne również na tańszym sprzęcie – odpowiedzieli bez wahania. Co ciekawe, odpowiedź była twierdząca.

Naturalnie, na tej jakże lakonicznej wypowiedzi się skończyło, gdyż zapytani o szczegóły pracownicy giganta z Redmond nabrali wody w usta. Cóż, zdziwiłbym się, gdyby było inaczej.

Przyznam, iż w pierwszej chwili wiadomość ogromnie mnie ucieszyła, lecz po chwili zdałem sobie sprawę z kilku potencjalnych problemów. Po pierwsze odpowiedz uzyskana przez redaktorów wspomnianego wcześniej serwisu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, a co za tym idzie nie możemy mówić o pewniaku. To jedynie światełko w tunelu… no dobrze, halogen w tunelu bardziej tutaj pasuje.

Druga sprawa to problemy z wydajnością. Tryb Continuum, choć po podpięciu do telefonu i monitora Display Docka ten czyni z zestawu pełnoprawny komputer, należy pamiętać, iż potrzebuje do tego pewnych zasobów mocy. O ile flagowce powinny poradzić sobie ze stawianymi wymaganiami, o tyle już średniaki mogą mieć z tym problem. Tańsze urządzenia to oczywiście słabsza konfiguracja – nic tu odkrywczego. Oszczędna specyfikacja techniczna może okazać się kłopotliwa dla Continuum.

Jak widać, radość wywołaną przez informacje o dostępności trybu szybko studzi realne spojrzenie na całą sprawę. Cóż, może się mylę, zaś optymalizacja systemowa pozwoli na sprawną pracę wspomnianych urządzeń. Czas pokaże.

Źródło: WMPoweruser

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6489 More posts in News category
Recommended for you
Jak dbać o piekarnik: kilka porad, które realnie ułatwią życie w kuchni

Piekarnik to serce każdej kuchni, niezastąpione narzędzie w rękach zarówno amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy....