ToshibaClick750x300

Toshiba wprowadzi do Polski „tańszego” Surface 3

 

Nowe tablety Microsoftu, choć eleganckie i szybkie, potrafią uderzyć klienta po kieszeni. Niestety, nie są to urządzenia tanie. Na szczęście na rynku znajdziemy kilka całkiem interesujących alternatyw. Jedną z nich jest Satellite Click 10.

 ToshibaClick750x300

Co prawda urządzenie zapowiedziano już kilkanaście tygodni temu, lecz dopiero teraz Toshiba zdecydowała się poinformować o planach wydawniczych dla naszego regionu.

Sprzęt prezentuje się naprawdę ciekawie. Za kwotę 1899 zł otrzymamy 10,1-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1980 x 1200 pix, czterordzeniowy energooszczędny układ Intel Atom X-Z8300, 2/4 GB RAM, 32/64 GB pamięci flash (rozszerzalna o karty MicroSD) oraz moduły takie jak Wi-Fi b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Nie zabrakło również modułów MicroUSB, MicroHDMI oraz USB 2.0 ( w stacji dokującej-klawiaturze).

ToshibaClick

Jak nie trudno zgadnąć hybryda, bo tak powinniśmy nazywać Click 10 pracuje pod kontrolą najnowszego OS-u Microsoftu, czyli Windows 10. Co ciekawe jest to wersja PRO, a więc rzadko spotykana w tabletach. Platforma ta dostosowana do obsługi dotykiem (rysik rządzi) doskonale sprawdza się nie tylko jako narzędzie pracy. Równie pożyteczna okazuje się w przypadku konsumpcji multimediów, ale temat ten poruszę głębiej przy okazji innej hybrydy – Lenovo Miix 3.

Choć przez długi czas podchodziłem do wspomnianej kategorii urządzeń ze sceptycyzmem, teraz doceniam możliwości, jakie niesie za sobą połączenie dotyku, świetnego interfejsu, klawiatury oraz zgodności z aplikacjami desktopowymi. Powiem więcej – jestem przekonany, że najbliższe lata zaowocują rozwojem segmentu komputerów konwertowalnych.

Źródło: Toshiba

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...