You are here
Coraz więcej urządzeń z Lollipopem na pokładzie artykuły 

Coraz więcej urządzeń z Lollipopem na pokładzie

Lollipop jest już z nami od jakiegoś czasu. Producenci urządzeń wypuszczają aktualizację do nowej wersji systemu. Oczywiście proces ten jest opóźniany przez sieci komórkowe, ale mimo to Android 5.0 rośnie w siłę.

Android-5.0-Lollipop-aktualizacja

Obecnie Lollipop to około 9% urządzeń pracujących pod Androidem. Ilość smartfonów i tabletów z nowym systemem będzie się zwiększała. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy była systematyczna akcja Sony, które w krótkich odstępach czasowych wypuszczało aktualizacje dla swoich urządzeń. Natomiast Motorola w niektórych modelach z serii Moto chce przeskoczyć z Androida 4.4 do najnowszego 5.1. Proces ukazywania się aktualizacji jest zwalniany przez operatorów sieci komórkowych. Wiele osób swoje telefony nabyło właśnie od nich i ci muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na Lizaka.

W statystykach dalej króluje KitKat, który ma 39,8% udziału w androidowym rynku. Tuż za nim plasuje się Jelly Bean z 39,2%. Na trzecim miejscu, ale daleko, daleko w tyle znajduje się właśnie Lollipop, a jego najnowszą wersję 5.1 ma zaledwie 0,7 procenta, czyli bardzo mało. Te dane nijak się mają do konkurencji. Na iOS czy Windows Phone aktualizacje wychodzą na dużą ilość urządzeń, no i dzieje się to zdecydowanie szybciej.

Nowy system od Google przynosi wielkie zmiany. To, co się rzuca w oczy, to nowy wygląd – material design. Zmieniono też powiadomienia, które wyświetlane są teraz w o wiele przyjemniejszy i ciekawszy sposób. Dodatkowo wydłużono czas pracy na jednym ładowaniu urządzenia oraz poprawiono płynność działania. Są to zmiany, odczuwalne i zauważalne dla użytkowników. Może dlatego tak wiele osób interesuje się nowym systemem? Są też tacy, którzy mają już 5.0 i chcą wrócić do poprzedniej wersji. Osobiście mam Lollipopa już na dwóch urządzeniach i jestem z niego bardzo zadowolony, choć mam nadzieję, że kolejne odsłony będą jeszcze lepsze.


źródło: Google


Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą telefonów komórkowych pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment