creo 750x300

CREO Mark 1 – nowe podejście do smartfonów

Mark 1 sprawi, że problem aktualizacji softu odejdzie w niepamięć. O ile mieszkasz w Indiach.

creo 750x300

Google wypuszcza co jakiś czas aktualizację oprogramowania. Nowe dodatki czy funkcje nie są jednak dostępne dla wszystkich. Co więcej, Androida w nowszych wersjach trudno znaleźć na smartfonach, które mają już za sobą kilka miesięcy życia na rynku. Nie jest to oczywiście wina Google, ale problem istnieje od dawna. Wydaje się, że CREO rozwiązało ten problem. Przynajmniej częściowo.

CREO to zupełna nowinka na rynku i nie dziwne, że mało kto o niej jeszcze słyszał. Startup z Indii ma jednak duże szanse na to, że nie zostanie zapomniany. Wszystko przez to, jak producent podszedł do systemu aktualizacji. Mark 1 reklamowany jest jako „Nowy telefon każdego miesiąca” i choć brzmi to jak szaleństwo, jest w nim metoda. Na pokładzie urządzenia znajduje się bowiem system Fuel, który oparto na Androdzie, ale znacznie go zmodyfikowano. Siłą tego rozwiązania mają być comiesięczne aktualizacji, które będą opierały się na sugestiach użytkowników.

creo 750x300 1

Co na start oferuje Fuel OS? Naprawdę dużo ciekawostek. Wśród nich warto wymienić funkcję ECHO, która działa jak poczta głosowa. W przypadku, gdy nie będziemy mogli odebrać połączenia do rozmówcy może trafić nagrana przez nas informacja głosowa. Wyszukiwarka SENSE pozwoli na przeszukanie wszystkich ustawień w smartfonie za pomocą dwukrotnego przyciśnięcia klawisza HOME. Jednym kliknięciem będzie można oznaczać wiadomości jako SPAM, a funkcja RETRIVER stanowi zabezpieczenie antykradzieżowe. Dostaniemy maila, gdy do smartfona trafi nowa karta SIM, a także będziemy mogli zlokalizować sprzęt za pomocą GPS’a. Opcja przypisana jest do Mark 1 na stałe i nie usunie jej nawet przywrócenie ustawień fabrycznych.

Jak wygląda specyfikacja Mark 1? Wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala (2560×1440 px) pokryty Gorilla Glass 3, a pod nim procesor MediaTek Helio X10 oraz 3 GB RAM. Pamięć dla użytkownika to 32 GB, które można zwiększyć o dodatkowe 128 GB za pomocą karty microSD. Aparat główny z matrycą od Sony (21 Mpix) oraz akumulator o pojemności 3100 mAh stawiają CREO Mark 1 w średniej półce, ale mimo wszystko aspirującej do klasy premium. Cenowo też jest dobrze. Za smartfona w przeliczeniu na złotówki zapłacimy niewiele ponad tysiąc złotych. Niestety, ale obecnie dostępny jest jedynie na terenie Indii, choć liczymy na to, że w przyszłości się to zmieni. Albo inni producenci wezmą z CREO przykład i zadbają o szybsze aktualizacje systemów oraz nakładek.

Źródło: CREO
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...