honor5c 750x300 1

Huawei Honor 5C już niebawem?

Honor 5C zawitał na krótką chwilę do TENAA. Co wiadomo o nowym budżetowcu od Huawei?

honor5c 750x300 1

Jeżeli nic się nie zmieni, nowego Honora powinniśmy obejrzeć w pełnej krasie jeszcze w tym miesiącu. Do tej pory o smartfonie nie wiedzieliśmy za dużo, ale dzięki nieroztropności lub zbyt mocnemu przywiązaniu do obowiązków jakiegoś pracownika TENAA, wiemy niemal wszystko. Wprawdzie ze strony chińskiego urzędu zniknęły informacje o nowym smartfonie, to na szczęście roztropni internauci nie pozwolili newsowi zaginąć.

Na uwagę zasługuje design. Honor 5C powinien mieć w pełni metalową obudowę, która została ładnie zaokrąglona na rogach. Przeszkadzać może wystający obiektyw aparatu, ale do tego można się przyzwyczaić. Należy też pamiętać, że mówimy o telefonie, który nie aspiruje do bycia flagowcem, choć nie ma się czego wstydzić. Nowy Honor będzie należał do klasy średniej, ale jego specyfikacja powinna spokojnie wystarczyć do normalnej i bezproblemowej pracy.

honor5c 750x300

Wyświetlacz w urządzeniu będzie miał przekątną większą niż Honor 4C, ale ledwie o 0,2 cala. Przy 5,2 cala rozdzielczość ma by w FullHD (1920×1080 px). Wydaje się to optymalną wielkością, która powinna zadowolić większość użytkowników. Pod maską słuchawki znaleźć ma się jeden z dwóch możliwych procesorów. Będzie to albo MediaTek Helio X10 lub Qualcomm Snapdragon 625. W ujawnionej specyfikacji nie było niestety mowy o modelu, a jedynie o częstotliwości taktowania (2 GHz), czyli na potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. Pracę układu ma wspierać 2 GB RAM, a na dane użytkownika przeznaczono 16 GB.

Akumulator wygląda na taki, który powinien bez problemu wytrzymać dłużej niż dzień, bo ma pojemność 2900 mAh. Jeżeli chodzi o aparaty wiadomo tylko, że główny wyposażono w matrycę 13 Mpix, a ten do selfie w 8 Mpix. Ciekawe jest to, że na pleckach pojawi się czytnik linii papilarnych. Z pewnością podwyższy to trochę cenę Honor 5C. Jaka ona będzie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale samo przejście przez TENAA oznacza, że już niedługo wszystkie karty zostaną odsłonięte.

Źródło: GSM Arena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...