Huawei Honor 5C już niebawem?

Honor 5C zawitał na krótką chwilę do TENAA. Co wiadomo o nowym budżetowcu od Huawei?

honor5c 750x300 1

Jeżeli nic się nie zmieni, nowego Honora powinniśmy obejrzeć w pełnej krasie jeszcze w tym miesiącu. Do tej pory o smartfonie nie wiedzieliśmy za dużo, ale dzięki nieroztropności lub zbyt mocnemu przywiązaniu do obowiązków jakiegoś pracownika TENAA, wiemy niemal wszystko. Wprawdzie ze strony chińskiego urzędu zniknęły informacje o nowym smartfonie, to na szczęście roztropni internauci nie pozwolili newsowi zaginąć.

Na uwagę zasługuje design. Honor 5C powinien mieć w pełni metalową obudowę, która została ładnie zaokrąglona na rogach. Przeszkadzać może wystający obiektyw aparatu, ale do tego można się przyzwyczaić. Należy też pamiętać, że mówimy o telefonie, który nie aspiruje do bycia flagowcem, choć nie ma się czego wstydzić. Nowy Honor będzie należał do klasy średniej, ale jego specyfikacja powinna spokojnie wystarczyć do normalnej i bezproblemowej pracy.

honor5c 750x300

Wyświetlacz w urządzeniu będzie miał przekątną większą niż Honor 4C, ale ledwie o 0,2 cala. Przy 5,2 cala rozdzielczość ma by w FullHD (1920×1080 px). Wydaje się to optymalną wielkością, która powinna zadowolić większość użytkowników. Pod maską słuchawki znaleźć ma się jeden z dwóch możliwych procesorów. Będzie to albo MediaTek Helio X10 lub Qualcomm Snapdragon 625. W ujawnionej specyfikacji nie było niestety mowy o modelu, a jedynie o częstotliwości taktowania (2 GHz), czyli na potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. Pracę układu ma wspierać 2 GB RAM, a na dane użytkownika przeznaczono 16 GB.

Akumulator wygląda na taki, który powinien bez problemu wytrzymać dłużej niż dzień, bo ma pojemność 2900 mAh. Jeżeli chodzi o aparaty wiadomo tylko, że główny wyposażono w matrycę 13 Mpix, a ten do selfie w 8 Mpix. Ciekawe jest to, że na pleckach pojawi się czytnik linii papilarnych. Z pewnością podwyższy to trochę cenę Honor 5C. Jaka ona będzie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale samo przejście przez TENAA oznacza, że już niedługo wszystkie karty zostaną odsłonięte.

Źródło: GSM Arena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...