cross-play w Fallout 76

Cross-play w Fallout 76? Bethesda nigdy go nie planowała.

Każdy biznes rządzi się pewnymi prawami. Wydawać by się mogło, że w branży gier, jest dokładnie tak samo. Developerom powinno zależeć na tym, żeby ich tytuł kupiło jak najwięcej osób i jak najwięcej w niego grało. Tymczasem Bethesda robi wszystko, żeby było inaczej. Bo jak wytłumaczyć to, że cross-play w Fallout 76 nie był w ogóle brany pod uwagę?

cross-play w Fallout 76

Kiedy wczoraj Sony poinformowało, że w końcu na ich platformie pojawi się możliwość gry cross-play, wiele osób zaczęło się zastanawiać, co z kolejnymi tytułami. Póki co na PlayStation 4 zagramy z użytkownikami innych konsol tylko w Fortnite, ale to ma się zmienić z upływem czasu. Skoro jeden z ciekawszych tytułów, który ma pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy, będzie skupiony tylko na rozgrywce multiplayerowej, pojawiło się pytanie, co z cross-play w przypadku Fallout 76. Nie mamy dobrych wieści.

Cross-play w Fallout 76

Ponownie wracamy do sprawy cross-play w Fallout 76, gdzie to jeden z tematów zapalnych wokół produkcji. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, jak Todd Howard, jeden z projektantów gry, twierdził, że cross-play nie jest brany pod uwagę, bo Sony jest trudne we współpracy. Faktycznie, wtedy wybuchła afera z blokowaniem kont dla graczy Fortnite korzystających z Nintendo Switch. Teraz sprawa wygląda już trochę inaczej, choć oczywiście nie mamy wglądu we wszystko, co dotyczy platformy Japończyków.

Może się przecież okazać, że Fortnite na PS4 jeszcze długo będzie jedynym tytułem pozwalającym na grę z użytkownikami wielu platform. Co nie zmienia faktu, że cross-play w Fallout 76 mógłby być dostępny chociażby między graczami Xbox, a PC-towcami. Wygląda jednak na to, że nigdy nie brano tego pod uwagę i wcale nie chodziło o postawę Sony. Ta była po prostu wymówką. Na Twitterze potwierdził to w pewien sposób Pete Hines, który napisał, że „Fallout 76 nie wspiera cross-play z wielu powodów. I nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek będzie go wspierał. Zapewniam was, że to nie jest teraz naszym zmartwieniem, bo skupiamy się na wersji B.E.T.A oraz samej premierze”. Bardziej dosadnie nie można było tego ująć.

Czy w przyszłości coś się zmieni?

Oczywiście, wcześniejsze wypowiedzi odnośnie cross-play w Fallout 76, mogły być tylko mydleniem oczu i podsycaniem hype’u wokół tytułu od Bethesda. Nie zdziwilibyśmy się, jeżeli faktycznie tak by było. W końcu zawsze to jakaś informacja, która została puszczona w obieg. Bethesda musi wpierw przetestować Fallout 76 i dopiero wtedy zdecyduje, czy cross-play w ogóle jej się opłaca. Może się okazać, że zainteresowanie produkcją będzie zbyt małe, by inwestować w nią kolejne środki. Choć zapowiadano, że tytuł ma być wspierany bardzo długo.

Cross-play w Fallout 76 nie jest oczywiście konieczny do tego, żeby cieszyć się z rozgrywki, ale byłby bardzo wskazany. Zamykanie się na inne ekosystemy przez producentów gier to błąd, ale tylko dla graczy. W końcu Sony czy Microsoft nie chce „wypuszczać” swoich graczy na teren konkurencji z jednego powodu. Może im się tam spodobać i kolejne tytuły będą ogrywać właśnie tam. Dlatego przecież powstają tytuły ekskluzywne na daną platformę.

Potwierdza to ostatni sukces Spider-Man na PS4, który sprzedał i dalej sprzedaje się fenomenalnie. To był celowy zabieg, który zapewne też przysłużył się sprzedaży kilku dodatkowych sprzętów Sony. Kolejnym tytułem na wyłączność będzie Days Gone, które pojawią się w lutym tego roku. W międzyczasie pojawi się jednak Red Dead Redemption 2 i tutaj też raczej nie doczekamy się opcji cross-play, chociaż wiemy już, że opcja multiplayer będzie dostępna i nazywała się będzie Red Dead Online. Liczymy na to, że Fallout 76 jednak w przyszłości pozwoli na granie z użytkownikami innych systemów, bo w końcu to tytuł skrojony tylko pod online. Czy taki ruch Bethesda okaże się sukcesem, przekonamy się w połowie listopada, kiedy nastąpi premiera gry.

Konsole oraz PC-ty znajdziecie w naszym sklepie internetowym. Wystarczy wejść pod ten adres.

Źródło: Twitter / Bethesda

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...