Od października jeździmy bez OC i dowodu rejestracyjnego

Mamy dla was dobrą wiadomość. Dzięki nowelizacji ustawy — Prawo o ruchu drogowym przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji od 1 października możemy poruszać się autami bez OC i dowodu rejestracyjnego w formie fizycznej. Co to właściwie oznacza?

Bez Oc

Mówiąc najprościej, poruszając się autem bez dotychczas wymaganych dokumentów, nie otrzymamy już mandatu za wspomniane przewinienie. Policja oraz pozostałe organy skorzystają podczas kontroli z danych, które umieszczono w systemie CEPiK. Nie oznacza to, że dokumenty będą nam zupełnie zbędne.

Bez OC i dowodu rejestracyjnego

Zmiana zadziała podczas kontroli, co powinno ucieszyć zapominalskich, którzy niejednokrotnie otrzymali mandat z tytułu nieposiadania przy sobie odpowiednich dokumentów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w żadnym wypadku nie uchroni nas to przed zabraniem prawa jazdy za przekroczenie punktów karnych. Zmieni się tylko sam proces, który ograniczy się do wprowadzenia do systemu rzeczonej informacji oraz wystawienia pokwitowania dla kierowcy.

Osobną kwestią są wizyty w urzędach. Załatwienie formalności związanych z posiadaniem auta nie obejdzie się bez OC i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Należy przez to rozumieć, że fizyczny dostęp do wspomnianych dokumentów będzie niekiedy niezbędny.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...