telefonz750x300

CyanogenMod z szyfrowaniem połączeń i SMS? Jak najbardziej…

Twórcy najpopularniejszej modyfikacji Androida, wprowadzają do kolejnych wersji coraz to ciekawsze funkcjonalności. Tym razem skupiono się na bezpieczeństwie.

telefonz750x300

 

Wszechobecna inwigilacja budzi grozę wśród użytkowników mobilnych systemów operacyjnych. Oczywiście nie ma większych szans na ukrycie się przed „Wielkim Bratem”, jednak zabezpieczyć nasze połączenia oraz wiadomość przed mniejszymi podmiotami możemy w stosunkowo prosty sposób.

Cyanogen Inc. dostrzegło problem braku szyfrowanych połączeń na Androidzie i postanowiła temu zaradzić. Rozwiązaniem okazuje się współpraca z  Open Whisper Systems. OWS to firma, tworząca specjalne aplikacje szyfrujące na mobilną platformę Google. Dzięki „dogadaniu” się CM oraz OWS, rozwiązanie zapewniające prywatność podczas połączeń trafia dziś do rozwojowej wersji CyanogenMod 10.2 Nightly, a niedługo powinno zagościć na CM 11.

Ciekawostką jest, że algorytmy odpowiedzialne za szyfrowanie nie zostały zgłoszone do Amerykańskiego Instytutu Standardów i Technologii. Ten podobno współpracował z NSA, co naturalnie kolidowałoby z naszym bezpieczeństwem oraz prywatnością.

Brawo Cyanogen Inc! W ten sposób z pewnością przekonacie do siebie większe grono użytkowników. 

Źródła: Droid-Life, The Verge.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...