comarch750x300

Comarch ERP Optima – wersja 2014.1.1. przygotowana na zmiany w VAT

Na początku roku wejdą w życie rewolucyjne zmiany w przepisach VAT, o których pisaliśmy kilka tygodni temu.  Z Comarch ERP Optima możecie spać spokojnie, gdyż oprogramowanie zostało dostosowane do nadchodzących zmian.

comarch750x300

Wersja 2014.1.1. może pochwalić się implementacją aż 104 zmian i nowości w stosunku do poprzednika. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym z nich, a w szczególności tym dotyczącym zmian w VAT:

  1. Pierwszą istotną nowością jest wprowadzenie struktury podległościowej dla użytkowników, nie posiadających aplikacji Comarch ERP e-Pracownik. Dzięki temu możliwe stanie się przypisanie pracowników do danego centrum, wraz ze wskazaniem kierownika.
  2. Ograniczenie podstawy dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego dla 2014 r. – podstawa składki nie będzie wyższa niż 250 % prognozowanego wynagrodzenia na dany rok
  3. Moduły handlowe zostały zaktualizowane o:

– przenoszenie daty sprzedaży/zakupy,

– pobieranie kursów na dokumentach walutowych,

– zmiany faktur wewnętrznych,

– przyczyny korekty na fakturach i paragonach korygujących.

  1. Ewidencja wyrobów tytoniowych – rozszerzona o sprzedaż do celów nieobjętych zezwoleniem
  2. Nowy wzór wydruku deklaracji AKC-WW
  3. Nowe wzory deklaracji PIT-28 (17), PIT-28/A (14), PIT-28/B (12)

Wyżej opisane zmiany mają na celu zwiększenie wydajności pracy oraz stworzenie przyjaznego środowiska obcowania z oprogramowaniem. Osoby zainteresowane szczegółową listą zmian odsyłamy na stronę Comarch.

Jeśli jesteś zainteresowany oprogramowaniem lub posiadasz wątpliwości, to na wszystkie pytania odpowiedzą Ci nasi eksperci ds. oprogramowania Comarch Optima ERP, którzy dostępni są pod numerem telefonu: (22) 100-58-20, 667-961-171 (pn. – pt. od 8:00 do 16:00)  lub pod adresami e-mail: mpykacz@vipmultimedia.pl.

Dodaj komentarz

21 More posts in ERP/MSP category
Recommended for you
System ERP - korzyści z wdrożenia oprogramowania
System ERP – korzyści z wdrożenia oprogramowania.

Microsoft Dynamics Nav to jeden z najnowocześniejszych systemów ERP. Wykorzystywany jest w przedsiębiorstwach na całym...