CyanogenMod zostanie zastąpiony przez LineageOS

Zawirowania wokół Cyanogen odbiły się na fanach CyanogenMod, czyli popularnej modyfikacji Androida. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się alternatywa i to nie byle jaka. Mowa o LineageOS.

LineageOS

Zaczęło się niewinnie, od nieporozumień. Następnie zrobiło się groźnie, gdyż z Cyanogena odszedł jeden ze współzałożycieli – Steve Kondik. To nie koniec, gdyż firma zaczęła zamykać biura, ograniczając tym samym zasięg działania. Najgorsze z punktu widzenia fanów firmy i modyfikacji było to, że projekt CyanogenMod przestał istnieć. Co dalej z użytkownikami wykorzystującymi wspomnianą platformę?

Userzy CyanogenMod przejdą na LineageOS

Zgadza się. CM umiera, ale nie oznacza to końca nieoficjalnego oprogramowania zmieniającego Androida w prawdziwy kombajn. Następcy twórców CyanogenMod postanowili utworzyć własny projekt, bazujący oczywiście na rozwiązaniach znanych z protoplasty. Wsparcie LineageOS zyskają smartfony wspierane przez najnowsze dostępne wersje CM.

Niestety, o samej modyfikacji nie wiemy obecnie za wiele. Właściwie nic ponad to, że będzie ona bazować na rozwiązaniach Kondika. Twórcy w dalszym ciągu szukają osób do współpracy, a co za tym idzie – finalny kształt OS-u może znacząco odbiegać początkowych oczekiwań.

Autorzy udostępnili już źródła, a więc możemy spodziewać się wysypu ROM-ów bazujących na LineageOS, choć ten oficjalnie jeszcze nie powstał. Kiedy zobaczymy finalny build najnowszego Lineage OS? Przewidzenie daty premiery przypomina nieco wróżenie z fusów, ale jeśli wierzyć doniesieniom – system zadebiutuje w ciągu miesiąca.

Źródło: XDA, Twitter, Lineage

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...