You are here
CyanogenMod zostanie zastąpiony przez LineageOS artykuły News 

CyanogenMod zostanie zastąpiony przez LineageOS

Zawirowania wokół Cyanogen odbiły się na fanach CyanogenMod, czyli popularnej modyfikacji Androida. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się alternatywa i to nie byle jaka. Mowa o LineageOS.

LineageOS

Zaczęło się niewinnie, od nieporozumień. Następnie zrobiło się groźnie, gdyż z Cyanogena odszedł jeden ze współzałożycieli – Steve Kondik. To nie koniec, gdyż firma zaczęła zamykać biura, ograniczając tym samym zasięg działania. Najgorsze z punktu widzenia fanów firmy i modyfikacji było to, że projekt CyanogenMod przestał istnieć. Co dalej z użytkownikami wykorzystującymi wspomnianą platformę?

Userzy CyanogenMod przejdą na LineageOS

Zgadza się. CM umiera, ale nie oznacza to końca nieoficjalnego oprogramowania zmieniającego Androida w prawdziwy kombajn. Następcy twórców CyanogenMod postanowili utworzyć własny projekt, bazujący oczywiście na rozwiązaniach znanych z protoplasty. Wsparcie LineageOS zyskają smartfony wspierane przez najnowsze dostępne wersje CM.

Niestety, o samej modyfikacji nie wiemy obecnie za wiele. Właściwie nic ponad to, że będzie ona bazować na rozwiązaniach Kondika. Twórcy w dalszym ciągu szukają osób do współpracy, a co za tym idzie – finalny kształt OS-u może znacząco odbiegać początkowych oczekiwań.

Autorzy udostępnili już źródła, a więc możemy spodziewać się wysypu ROM-ów bazujących na LineageOS, choć ten oficjalnie jeszcze nie powstał. Kiedy zobaczymy finalny build najnowszego Lineage OS? Przewidzenie daty premiery przypomina nieco wróżenie z fusów, ale jeśli wierzyć doniesieniom – system zadebiutuje w ciągu miesiąca.

Źródło: XDA, Twitter, Lineage

Related posts

Leave a Comment