lemon 750x300 1

Cytrus od Lenovo

Szukając dla siebie taniego telefonu, warto przejrzeć oferty wszystkich producentów i nie ograniczać się tylko do tych „topowych”. Wprawdzie Lenovo nie należy do czołówki, jeżeli patrzymy na sprzęty mobilne, ale chyba próbuje coś w tym segmencie zmienić. I robi to za pomocą Lemon 3.

 
lemon 750x300 1
Ostatnimi czasy dostajemy coraz więcej ciekawych „budżetowców”. Z każdym kolejnym wypuszczanym na rynek modelem okazuje się, że producenci chętniej spoglądają na ten właśnie segment. Zapotrzebowanie jest ogromne, a smartfony dostają coraz to lepsze specyfikacje. Najbardziej zyskują na tym klienci, którzy nie potrzebują urządzeń z niesamowitymi podzespołami i równie niesamowitą ceną.
W sprzedaży pojawił się właśnie Redmi 3, który za bardzo małe pieniądze oferował dobrą specyfikację. I podobnie jak w przypadku Xiaomi, również Lenovo zdecydowało się na wypuszczenie podobnego modelu. Można zaryzykować stwierdzenie, że Lemon 3 będzie konkurencją dla Redmi 3, bo oba smartfony są niemal identyczne. Jednak to Xiaomi wydaje się być „tym lepszym”.
 
lemon 750x300 2
Lenovo Lemon 3 ma wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1080×1920 px. Smartfon wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 616 (Cortex A-53, 1.7 GHz), a wspiera go grafika Adreno 405. Pamięć RAM to 2 GB, a użytkownik na swoje dane dostaje 16 GB, choć tę wartość można rozszerzyć za pomocą karty microSD. O dostępnych w modelu aparatach wiadomo tylko tyle, że ich matryce będą miały wartości identyczne jak te u Xiaomi Redmi 3. Czyli 13 oraz 5 megapikseli.
Dużym zaskoczeniem w przypadku Lemon 3 jest akumulator. Jego pojemność to 2750 mAh, a to aż o 1/3 mniej niż w przypadku Redmi 3. Nie jest to jednak wartość, która nie pozwoli na całodzienną pracę bez konieczności ładowania, ale Lenovo mogło bardziej się postarać. Lemon 3 wspiera obsługę 4G LTE, dualSIM oraz Bluetooth 4.0, a kosztuje dokładnie tyle samo co Xiaomi Redmi 3. Czyli 699 juanów (około 500 złotych).
Źródło: GSMArena
Fot: jw.
________________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...