Beta Metal Gear Online zdjęta z powodu… mikrotransakcji.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na PC, podobnie jak na konsolach, miał premierę bez modułu Metal Gear Online. Ponieważ były potrzebne dodatkowe testy i przygotowanie pod serwery Steama całego trybu multiplayer, gracze byli zmuszeni nieco poczekać. Przedwczoraj miała miejsce premiera bety MGO na komputerach osobistych, jednak już została zawieszona przez mikrotransakcje obecne w grze.

Mikropłatności to bardzo kłopotliwy temat w branży rozrywki elektronicznej. Z jednej strony, zazwyczaj są zupełnie nieobowiązkowe, przez co nie problem nie dotycza graczy, którzy nie chcą wydawać pieniędzy; z drugiej jednak, pozwalają bardziej zasobnym zainteresowanym szybciej osiągnąć postęp w grze, dzięki czemu mogą zaoszczędzić czas, nierzadko będący cenniejszym dobrem niż kilka lub kilkadziesiąt złotych.

W Metal Gear Solid V: The Phantom Pain mikrotransakcje są obecne w postaci dodatkowej waluty nazywanej MB Coins, służącej do szybszego rozwijania swoich dodatkowych baz FOB, sprawniejszego tworzenia broni i przedmiotów (gra posiada rozbudowany system craftingu), a także do płacenia za ewentualne wezwanie posiłków. Oczywiście, można obejść się bez potrzeby korzystania z tej dodatkowej waluty, ale w przypadku rozgrywki online ma ona nieco większe znaczenie, niż dla pojedynczego gracza (rywalizacja w czasach mikrotransakcji często sprowadza się do walki z zasobnością portfela naszego przeciwnika).


Po premierze bety Metal Gear Online gracze, ku swojemu zdziwieniu odkryli, że za zakup MB Coins nie zostają obciążeni finansowo, w związku z czym zaczęli nadużywać opcji „Kup MB Coins”, a samo Konami, jak zobaczyło, że z mikropłatności na PC nie ma przychodów, zdjęło betę gry do czasu naprawienia błędu. W tym wypadku zachowanie producenta jest podyktowane chęcią zysków, co można by piętnować, gdyby nie to, że na konsolach system mikrotransakcji działa od dawna i wszystkie związane z tym kontrowersje zdążyły już ucichnąć.

Beta Metal Gear Online powinna lada chwila pojawić się z powrotem na komputerach osobistych, już z działającymi mikrotransakcjami. W międzyczasie spragnieni rozgrywki fani Metal Gear Solid V na PC mogą wrócić na chwilę do singleplayera, co zresztą sami zrobimy.

Źródło: steamcommunity

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...