Czterordzeniowe procesory w urządzeniach z Windows Phone8

Qualcomm ma dobrą wiadomość dla miłośników mobilnych okienek. Jak wiadomo, system został przystosowany do obsługi wielordzeniowych procesorów, lecz na tę chwilę stosowane są tylko dwurdzeniowe. W teorii więcej nie potrzeba, ponieważ optymalizacja systemu stoi na bardzo wysokim poziomie, co przekłada się na płynność działania. Jednak rynek idzie do przodu, a rozwijający się WP8 nie może zostać w tyle…

snapdragp750x300

Nowy Qualcomm Snapdragon 400 typu quad-core wyposażony został w moduły do obsługi 3G/4G i LTE. W chipsecie została zastosowana nowa technologia QuickCharge 1.0, która ma za zadanie skrócić czas ładowania akumulatora nawet o 40 procent.

Mimo doskonałej optymalizacji systemu Windows Phone, zastosowanie mocnego czterordzeniowego Snapdragona zwiększy wydajność w zaawansowanych grach 3D. Ponadto, nie mamy pewności czy nowe aktualizacje/wersje mobilnego Windowsa nie podniosą poprzeczki wymagań związanych ze sprzętem na którym system ma pracować.

Windows Phone8 się rozwija, co prawda powoli, ale jednak. Dlatego też wprowadzenie do oferty urządzeń z lepszymi procesorami jest dobrym ruchem, który docenią użytkownicy.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...