State of Decay – kolejny survival z „żywymi trupami”, już dziś do pobrania z XBLA

Fanów walki z zombiakami ucieszy fakt, że już dziś na Xbox’ie zadebiutuje nowy tytuł ze stajni Undead Labs.

State of Decay, wcześniej znane jako Class 3, to debiutancka produkcja Undead Labs. Założycielem studia jest Jeff Strain, w przeszłości główny programista przy World of Warcraft i współtwórca ArenaNet, odpowiedzialnego za Guild Wars. Przez co możemy, być pewni, że twórcy mają doświadczenie w branży gier komputerowych. Gra na rynku zadebiutuje już dziś w usłudze Xbox Live Arcade, a przeznaczyć na nią musimy 1600 MSP, więc nie przegapcie premiery.

http://www.youtube.com/watch?v=7iZpPGgVjTY

Co do samego produktu, jest to survivalowa gra akcji, w której to Ty decydujesz gdzie się osiedlić, zaprojektować swoją bazę i jak ją umocnić. Będziesz organizował heroiczne napady na sklepy z żywnością i amunicją, ratował z opresji pozostałych ocalałych z apokalipsy (jeżeli im pomożemy, to jest szansa, że przyłączą się do naszej grupy) często odznaczających się unikatowymi umiejętnościami. Nasze czyny mają mieć wpływ na otaczający nas świat, który ma się zmieniać w czasie rzeczywistym.

http://www.youtube.com/watch?v=a5TKazSvfPc

W State of Decay wcielimy się w skórę Marcusa, byłego sprzedawcę, który jest zmuszony do walki z hordami nieumarłych. Całą akcje obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, czyli zza pleców głównego bohatera. Twórcy dali nam możliwość wyboru kilku postaci, różniących się od siebie indywidualnymi umiejętnościami. Dodatkowo, naszym podopiecznym możemy wydawać proste rozkazy typu: wybuduj płot, czy szukaj amunicji. W celu szybszego przemieszczania się po świecie zmagającym się z plagą truposzy, skorzystać możemy z różnego rodzaju pojazdów.

http://www.youtube.com/watch?v=xMqPijQs2M4

Wydawcą gry jest Microsoft Games, a tytuł ukaże się na Xbox 360 oraz komputery osobiste. Data premiery na PC jeszcze nie została ujawniona.

Czy produkcja wniesie coś świeżego do doskonale nam już znanej tematyki? Jak zagramy, to się przekonamy.

Więcej materiałów z gry znaleźć można na oficjalnej stronie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...