Czy Bloomberg mija się z prawdą? Apple i Amazon wydają oświadczenia

Robi się coraz ciekawiej. Szef ochrony Apple w odpowiedzi dla Kongresu USA oświadczył, że po analizie łańcucha dostaw, nie odkryto żadnych dowodów sugerujących “atak szpiegowski”. Co ciekawe, podobne komunikaty wydały również Amazon, Supermicro oraz Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ten ostatni twierdzi, iż nie ma powodów, by wątpić w zapewnienia gigantów technologicznych. Kto ma rację?

Apple

Sprawa, o której szerzej pisaliśmy TUTAJ, wydaje się naprawdę poważna. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która wersja jest bliższa prawdy. Jedno jest tutaj istotne – sprawa jest poważna, gdyż dotyczy bezpośrednio naszego bezpieczeństwa. Mało tego, odkrycie Bloomberga pokazuje, że ofiarami podobnych ataków może paść każda firma na świecie.

Apple i Amazon zaprzeczają doniesieniom Bloomberga

Z jednej strony komunikaty gigantów poparte stanowiskiem Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wydają się wiarygodne, z drugiej strony, coś musi być na rzeczy. Poważne medium, za jakie uchodzi Bloomberg, nigdy nie pozwoliłoby sobie na manipulowanie faktami w tak istotnej sprawie. Całkiem możliwe, że prawda leży pośrodku.

Wspomniane medium powołuje się na kilkutygodniowe śledztwo, w którym uczestniczyło przeszło 17 informatorów. Wspomnieni jegomościowie to pracownicy zamieszanych w sprawę firm oraz członkowie agencji rządowych. To nadaje raportowi wiarygodności. Sprawa jest jednak rozwojowa i będziemy informowali was o kolejnych istotnych dla sprawy informacjach.

[Aktualizacja]

Załączam oficjalne stanowisko Amazon Web Services:

Zgodnie z oświadczeniem wielokrotnie przesyłanym do Bloomberg BusinessWeek na przestrzeni ostatnich miesięcy, nigdy nie wykryliśmy żadnych problemów związanych z modyfikowanym sprzętem, ani szpiegowskimi chipami w płytach głównych SuperMicro w systemach Elemental czy Amazon. Ponadto, nie byliśmy zaangażowani w rządowe dochodzenie – komentuje rzecznik AWS.

Źródło: AWS, Reuters, Macrumors,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...