HuaweiHybryda750x300

Czy Huawei wypuści na rynek hybrydę z dual boot?

Huawei złapał wiatr w żagle – smartfony firmy sprzedają się jak ciepłe bułeczki, zaś producent co i rusz wprowadza na rynek nowy model. W portfolio urządzeń koncernu znajdziemy także inteligentne zegarki, a jeśli plotki zostaną potwierdzone niedługo dołączy do nich hybryda…

HuaweiHybryda750x300

W jednym z chińskich serwisów internetowych pojawiły się wzmianki dotyczące nowego urządzenia tytułowego producenta. Nie byłoby w tym nic dziwnego – ale informacja dotyczy hybrydy. Mało tego, jeśli wierzyć opublikowanym danym, będzie ona wyposażona w funkcje dual boot.

Hybrydy, czyli tableto-laptopy cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że każdy liczący się na rynku producent stara się umieścić w swojej ofercie takowy sprzęt. Niestety, gros urządzeń prezentuje bardzo zbliżony poziom, nie wyróżniając się na tle konkurencji prawie niczym. Inaczej może być w przypadku Huawei, którego hybryda będzie mogła obsłużyć dwa systemy na raz (Android oraz Windows 10).

Nie jest to co prawda pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, jednak to, co znajdziemy w ofertach, to jedynie chińskie twory niepewnego pochodzenia, przy których o gwarancji (realnej) można zwyczajnie pomarzyć. Huawei może zapoczątkować nowy rozdział w „życiu” hybryd – ceniony producent wykorzystujący opcje dual boot? Czemu nie.

Co prawda nie jestem fanem tabletów z Androidem, które w większości przypadków zwyczajnie dublują funkcje smartfonów, ale z chęcią sprawdzałbym od czasu do czasu co nowego mogą mi zaoferować. Tymczasem jestem zadowolonym użytkownikiem hybrydy z Windows 10 i mimo mojej sympatii do zielonego robota nie wyobrażam sobie na nim poważniejszej pracy.

Niestety, nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej opisywanego urządzenia, jednak możemy być niemal pewni, iż zostanie ono wyposażone w procesor Intela. Mam nadzieję, że Huawei nie każe nam czekać zbyt długo i pokaże lub choćby zapowie takową hybrydę już podczas nadchodzących targów MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie.

Źródło: Weibo, Nextpowerup

 ________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...