You are here
Czy iPhone oprze się AK-47? News 

Czy iPhone oprze się AK-47?

W sieci można znaleźć niestworzone historię, jak to telefon zablokował wystrzelony z pistoletu pocisk i uratował komuś życie. Możemy znaleźć również filmy, które są swego rodzaju odpowiedzią na takie „bajki”.

 
iphoneak47

Jakie to smartfony nie są super, nawet ratują komuś życie. Oczywiście w dużej części tyczy się to tych najdroższych urządzeń, a wiele z nich to iPhone’y. Może właśnie dlatego do eksperymentu zostały wybrane telefony z logiem nagryzionego jabłka na plecach. Pewien dociekliwy młody chłopak postanowił bowiem sprawdzić, „Ile iPhone’ów zatrzyma strzał z AK-47”. Test dosyć hardkorowy, a jego rezultaty mówią same za siebie. Potrzeba 5 iPhonów umieszczonych w odległości kilkunastu centymetrów od siebie, aby zatrzymać pocisk z AK-47. Strzał oddano z niewielkiej odległości, co na pewno zwiększyło rozmiar zniszczeń. Szósty iPhone ma uszkodzony wyświetlacz, ale działa. Istotne jest to, że w pierwszej kolejności stały najcieńsze nowe urządzenia Apple. Jak wiadomo, potrafią się one wyginać w kieszeni, tak więc ich trwałość nie jest na najwyższym poziomie, może przy innym ustawieniu telefonów wynik byłby lepszy. Swego czasu posiadałem iPhone’a 3G i śmiało mogę powiedzieć, że był bardzo odporny na upadki, ale nie wiem jak zniósłby strzał z jakiegokolwiek pistoletu, a tym bardziej z karabinu AK-47.

http://www.youtube.com/watch?v=DbVHe5A6rJs

Owszem różne testy wytrzymałościowe sprzętu są przydatne. Warto się z nimi zaznajomić przed zakupem nowego urządzenia. Strzelać do smartfonów z AK-47 to „lekka” przesada, ale myślę, że autor chciał utrzeć nosa osobom, które opowiadają niestworzone historię o iPhone’ach. Chodzi dokładnie o telefony od Apple, ponieważ jeśli byłoby inaczej, po co na końcu stałby smartfon Samsunga?

źródło: youtube
____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą iPhone’ów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Related posts

Leave a Comment