You are here
Huawei P8 Max – definicja phabletu Sprzęt 

Huawei P8 Max – definicja phabletu

Większy brat modelu P8 wyposażony w bardzo duży ekran o średnicy 6,8 calów, to już w zasadzie hybryda między telefonem a tabletem.

Idea phabletu to idealne połączenie telefonu i tabletu, zachowując najważniejsze cechy komunikacyjne telefonu i oferując przy tym funkcjonalność oraz wielkość ekranu zbliżoną do tabletu. Granica między telefonem a tabletem w wielu przypadkach sprowadza się tylko i wyłącznie do przekątnej ekranu, który nie może przekraczać 7 cali. Pod tym względem P8 Max mieści się w górnej granicy posiadając wyświetlacz zbliżony do tej wielkości, jednak pod względem podzespołów jest bardzo zbliżony do swojego mniejszego brata P8. Wspomniany mniejszy brat to jeden z najbardziej popularnych telefonów chińskiego producenta Huawei , wyśmienicie sprzedający się na zachodnich rynkach, jednak jeśli chodzi o wersję Max, Huawei zdaje sobie sprawę, że zainteresowanie może być nieco mniejsze ze względu na wielkość sprzętu i konkurencyjne ceny potężniejszych tabletów, które też mogą spełniać rolę telefonów.

http://www.youtube.com/watch?v=fdnxnZ0oEEc

P8 Max jest wyposażony w ekran FullHD, 3GB RAM i potężny ośmiordzeniowy procesor produkcji samego Huawei. Phablet chińskiego producenta jest wyposażony w znakomity aparat do robienia zdjęć o rozdzielczości matrycy 13 MP oraz aparat do wideokonferencji o rozdzielczości 5 MP. P8 Max obsługuje do dwóch kart nanoSim jednocześnie umożliwiając dowolne korzystanie z dodatkowych usług internetowych, jeśli mamy osobną kartę przeznaczoną tylko do korzystania z sieci. Telefon (a może już tablet) prezentuje się wyjątkowo dobrze jeśli chodzi o stronę estetyczną – aparat jest zamknięty w typowym dla flagowych produktów Huawei aluminiowym unibody i charakteryzuje się grubością tylko 6,8 mm.

W tak smukłej obudowie udało się zmieścić producentowi baterię o pojemności 4,360 mAh, która będzie w stanie zasilić wyjątkowo duży ekran chroniony szkłem GorillaGlass 4. Bateria P8 Max może być jego największym atutem, dlatego, że producent zapewnia, że urządzenie jest stanie działać ponad dwa dni na jednym ładowaniu co dla sprzętu zbliżonego wielkością do tabletu jest prawdziwym rekordem. Niestety rozmiar phabletu sprawia, że trudno go obsługiwać jedną ręką, a sprzęt trzeba nosić w torbie lub tylko największych kieszeniach. Cena urządzenia ma się zaczynać od 549 euro dla wersji 32 GB i 659 euro dla wersji 64 GB.

Źródło: engadget

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment