Czy Nvidia wykorzystała patenty Samsunga?

Patenty to w branży technologicznej ważny element. Przekonała się o tym Nvidia, która przegrała w sądzie z Samsungiem. Koreańczycy uznali, że naruszono trzy z ich rozwiązań.

Nie chodzi oczywiście o najnowsze z nich, a o patenty, które wykorzystano w latach 90. W chwili obecnej nie są one wykorzystywane w najnowszych chipach. Sprawa jest jednak poważna, bo jeśli decyzję sędziego podtrzyma pełen skład komisji, to Nvidia dostanie zakaz sprzedaży swoich konstrukcji na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jeżeli chodzi o batalie sądowe firmy Nvidia z Samsungiem, to wypadają one na niekorzyść producentów z Santa Clara. Już wcześniej Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) oczyściła Koreańczyków z domniemanego, bezprawnego wykorzystania patentów Nvidii w swoich urządzeniach.

No dobrze, ale o jakie patenty chodzi? Oznaczono je jako US6147385 A, US6173349 B1 oraz US7804734 B2. Związane są one z implementacją pamięci SRAM. Jedno z tych rozwiązań wygasa w przyszłym roku, więc nawet jeśli Nvidia zostanie uznana za winną naruszenia ich, to dla firmy nie będzie miało to większego znaczenia. Pozostaje jedynie niesmak i oczekiwanie na decyzję ITC, która nie jest pewna. Wykorzystane patenty są bowiem przestarzałe. 

 

Źródło: Bloomberg

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...