Czy Samsung stawia na roboty IoT?

Roboty stają się coraz bardziej popularne, dlatego pojawiają się nowe, które pełnią różne funkcje. Niektóre z nich są, niestety, jedynie prototypami, które nigdy nie wejdą do masowej produkcji a szkoda.

Rynek przemysłu opartego na Internecie Rzeczy (Internet of Things – IoT) cały czas się rozwija, a zastosowanie to doskonale sprawdza się w codziennym życiu. Urządzenia AGD, artykuły oświetleniowe i grzewcze oraz wearables gromadzą, przetwarzają i wymieniają dane za pośrednictwem sieci, by ułatwić ludziom funkcjonowanie każdego dnia.

Firma Samsung postanowiła zaprezentować platformę IoT w nieco nietypowy sposób – stało się to bowiem za pośrednictwem małego robota Otto. Robocik jest w zasadzie klonem Amazon Echo, czyli domowej, głosowej asystentki. W przeciwieństwie do niej nie wygląda jak czarny walec, za to ma coś, co przypomina głowę z animacją oczu. Otto ma wbudowany mikrofon i głośnik, co umożliwia mu odpowiadanie na pytania. Ma również coś, czego nie ma Amazon Echo, a mianowicie wbudowaną kamerę HD,  która rozpoznaje twarze i którą można wykorzystać jako kamerę czujnik bezpieczeństwa. Otto wyposażony jest w mały ekran, który wyświetla animacje oraz zniekształcone obrazy twarzy, a wszystko w zależności od sytuacji. Możemy spodziewać się, że jeśli za oknem jest konkretna pogoda, to na ekranie wyświetlą się odpowiednie informacje, np. w formie kropli deszczu w czasie deszczowego dnia. Otto emituje z siebie dźwięki przypominające śpiew oraz potrafi kręcić głową.

Na dzień dzisiejszy robot Otto jest jedynie prototypem, który miał zaprezentować możliwości platformy ARTIK. Firma Samsung zaprezentowała go na konferencji deweloperskiej wraz z przedstawieniem zestawu narzędzi, które programiści mogą wykorzystać do tworzenia aplikacji i urządzeń, które wykorzystają ARTIK. Koreańczycy pokazali również platformę ARTIK Cloud, która ma służyć do przechowywania danych zebranych dzięki Internetowi Rzeczy, np. przy pomocy robota Otto.

Czy Otto trafi do sprzedaży, ciężko powiedzieć. Byłby na pewno ciekawym gadżetem, który mógłby sprawdzić się jako osobisty asystent z funkcjami gromadzenia, przetwarzania i wymiany danych. 

 

Źródło: Engadget

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...