Opto – innowacyjny headset VR

Nie ma tygodnia, w którym nie pojawiłoby się coś nowego związanego z wirtualną rzeczywistością, co warto byłoby opisać. Tak też jest tym razem, bo na platformie crowdfundingowej Kickstarter można znaleźć ciekawy projekt.

Kampanię, o której mowa, zainicjowano 31 marca 2016 roku. Dwóch ludzi – Tom Jarvis i Richard Stephens – postanowiło stworzyć pierwszy headset VR z wbudowanym audio, które nazwali Opto. Mają one prezentować nowy rodzaj urządzenia do wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą na czerpanie przyjemności z filmów, gier i treści gdziekolwiek tylko będzie znajdował się ich użytkownik. Opto mają zapewnić wysoką jakość każdemu, kto ma smartfon.

Czym wyróżnia się Opto na tle innych headsetów do VR? Przede wszystkim lekką konstrukcją, a także opatentowanym materiałem piankowym XL EXTRALIGHT, którego użyto do ich produkcji. Sprawia to, że Opto wygodnie się nosi, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe i łatwo się je czyści; są również odporne na uderzenia i wstrząsy. Koniec z nieporęcznym, ciężkimi headsetami. Ma wbudowane słuchawki douszne (40 mm 32Ω), które zapewniają doskonały dźwięk. Bardzo duży obiektyw daje większą jasność oraz szersze pole widzenia. Obiektywy Opto są o 25% większe niż w innych headsetach.

Przednią pokrywę oraz elementy plastikowe headsetu wykonano z bardzo trwałego, twardego kopolimeru polipropylenu. Soczewki zrobiono z PMMA, co zapewnia ich wytrzymałość i odporność na tłuczenie się.

Korzystanie z urządzenia jest intuicyjne – otwieramy przednią pokrywę, umieszczamy smartfon, podłączamy audio i zatrzaskujemy pokrywę. Dodatkowo przednia pokrywa pozwala szybko ją otworzyć i wyjąć smartfon, by po odbytej rozmowie ponownie włożyć go na miejsce i powrócić do wirtualnej rzeczywistości. Opto jest kompatybilny z większością smartfonów o przekątnej ekranu od 4 do 5,5 cali, np. iPhone 5s, iPhone 6, Samsung S6, LG G3/G4, iPhone 6 Plus. Dużą zaletą urządzenia jest to, że można je używać mając na nosie okulary.

Dzięki współpracy z WEARVR, sklepem z aplikacjami VR, użytkownicy Opto mają dostęp do ponad 1000 gier, aplikacji i treści.

Pierwsze egzemplarze mają być wysłane do osób, które wsparły projekt na platformie crowdfundingowej Kickstarter w październiku 2016 roku.

Dane techniczne:

Optyka: Bi-Convex, średnica 44 mm, FOV 100°,

Kompatybilność: wszystkie smartfony z wyświetlaczami od 4 do 5,5 cali,

Audio: średnica 44 mm, 20Hz / 20kHz,

Materiał: pianka XL EXTRALIGHT, optyka PMMA.

 

Więcej informacji: Opto

 

Źródło informacji: Kickstarter, Opto

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...