laptop

Czy smartfon jest w stanie zastąpić komputer

W smartfonach montowane są coraz to mocniejsze procesory, w flagowych modelach znajdziemy 3 albo i 4 GB pamięci RAM. Na pierwszy rzut oka są to podzespoły jakich nie powstydziłby się niejeden komputer, ale czy nowoczesne telefony komórkowe są w stanie zastąpić nasze blaszaki?

laptop

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że na smartfonie nie pogramy w tak wymagające tytuły jak na komputerze, chociaż GTA: San Andreas uda nam się odpalić. Odłóżmy jednak gry na bok, bowiem większość z nas korzysta z laptopów głównie do przeglądania internetu i pracy w pakiecie Microsoft Office, co nie wymaga wiele od sprzętu. Czy możemy zrobić to samo na smartfonie co na laptopie ze średniej półki?

Na systemie Android bez problemu skorzystamy z pakietu Office. Nie jest on tak funkcjonalny jak na komputerze, mimo to powinien wystarczyć. Pisanie długich maili na ekranie dotykowym może być uciążliwe, ale bez problemu możemy dokupić klawiaturą podłączaną pod Bluetootha i pisać poematy.

 galaxy

Coraz częściej w metrze, autobusie czy pociągu widzę ludzi oglądających filmy na swoich smartfonach. Z każdą generacją przekątne ekranów w telefonach rosną, co sprawia, że oglądanie plików video staje się przyjemniejsze dla oka. Dodatkowo producenci gier na platformy mobilne również nie próżnują i pojawia się sporo hitów, takich jak Angry Birds czy 2048. Przeglądanie stron internetowych jest o wiele wygodniejsze na smartfonie. Podczas długich podróży możemy słuchać muzyki na słuchawkach.

Głównym odgraniczeniem jest długość pracy na baterii. Jednak pamiętajmy, że ogniwo w laptopie wytrzyma kilka godzin i trzeba szukać kontaktu. W smartofnie nawet przy intensywnym użytkowaniu bateria jest w stanie wytrzymać dzień, a zawsze możemy wesprzeć się  powerbankiem. Tak więc odpowiedź jest prosta. Telefon komórkowy jest w stanie zastąpić komputer. Niestety nie jest to najwygodniejsze, części Windowsowych aplikacji może nam brakować, a patrzenie nawet w 6-calowy ekran na dłuższą metę nie jest zdrowe dla oczu.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.
 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...