GoogleMaps2x1

Aktualizacja Map Google do wersji 9.14 wprowadza zmiany, które z pewnością przypadną wam do gustu

W najnowszej odsłonie Map od giganta z Mountain View pojawiły się dwa istotne usprawnienia. Pierwsze z nich dotyczy wizualnej strony aplikacji, drugie zaś pozwoli na łatwiejsze planowanie, dajmy na to, wyjścia do restauracji ze znajomymi.

GoogleMaps2x1

Amerykańska korporacja dwoi się i troi, aby dogodzić użytkownikom swojego ekosystemu (choć nie tylko). Zmiany wprowadzane są w ekspresowym tempie, za co osobiście chwale sobie produkty firmy, z których korzystam na co dzień. Niestety, spora część userów uważa się za swego rodzaju beta-testerów aplikacji Google. Dlaczego? Szybkość, z jaką te są rozwijane, powoduje, iż niekiedy nie działają do końca tak, jak powinny (w ostatnim czasie zdarza się to bardzo rzadko) – to niewątpliwy minus. My skupimy się jednak na pozytywach. Otóż dzięki stałemu rozwojowi np. tytułowych Google Maps możemy cieszyć się coraz to ciekawszymi udogodnieniami. Przyjrzyjmy się ostatnim z nich.

Korzystaliście z preinstalowanej na urządzeniach z Androidem nawigacji? Jeśli tak, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że ekran wyboru trasy nie należał do najwygodniejszych. Przejrzystość interfejsu też pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście Google wsłuchane w głos użytkowników postanowiło wspomnianą niedogodność naprawić. Jak?

Przebudowując tenże ekran. Od teraz wybór środka transportu odbywa się płynnie poprzez przesunięcie palcem w poziomie, zaś sama trasa prezentowana jest w całej okazałości, a nie, jak to miało miejsce wcześniej, jednie w części. Poniżej możecie zobaczyć, jak zmiany wyglądają w praktyce.

GoogleMaps12

To oczywiście nie jedyne usprawnienie, które zagościło w wersji 9.14. Kolejnym bonusem okazuje się możliwość sprawdzenia godzin, w których lokal (np. Pizzeria) jest najbardziej oblegany. Tak – od teraz planowanie wypadu ze znajomymi lub nawet randki pod kątem „zatłoczenia” miejsca staje się możliwe.  Jak dla mnie bomba, choć jedno nie daje mi spokoju – ów nowość teoretycznie pojawiła się w Google Maps dopiero teraz. Jest to dla mnie co najmniej dziwne, gdyż ze wspomnianej funkcji korzystałem już od kilku tygodni i co ważne we wcześniejszej wersji programu. Cóż – widocznie należałem do szczęśliwców, którzy mogli sprawdzić rozwiązanie w praktyce nieco wcześniej niż reszta fanów zielonego robota.

GoogleMaps13

Proces aktualizacji Map Google, jak to zazwyczaj bywa z produktami firmy, odbywa się falowo. Znaczy to ni mniej, ni więcej niż to, że aktualizacji móżcie spodziewać się w przeciągu najbliższych dni. Niecierpliwych odsyłam pod ten adres, pod którym możecie pobrać plik APK do samodzielnej instalacji.

Źródło: AndroidPolice

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...