Funkcje smartfonów Slide

Czy smartfon służy wyłącznie do dzwonienia?

Karta płatnicza, system monitorujący, czy elektroniczny osobisty trener – to tylko niektóre funkcje, które mogą spełniać nowoczesne smartfony. Dzięki swoim funkcjonalnościom i dostępnym aplikacjom, jedno niewielkie urządzenie może zastąpić nawet kilkadziesiąt sprzętów. Firma „Huawei” prezentuje 10 najbardziej popularnych przedmiotów,
z których można zrezygnować, dzięki dostępnym na rynku smartfonom.

Funkcje smartfonów Slide

Dzisiejsze telefony tzw. smartfony już nie służą wyłącznie do dzwonienia lub wysyłania smsów, ale również jako: mobilne centrum rozrywki, do płacenia za zakupy, nagrywania filmów czy robienia zdjęć. W tym artykule spróbujemy odkryć, jaką jeszcze rolę może pełnić nasze urządzenie:

1. Sprzęt do pomiarów dla fanów sportu

Smartfon oraz trener osobisty w jednym? Wystarczy ściągnąć jedną z darmowych aplikacji (np. „Endomondo” lub „Nike+ Running”), która umożliwi śledzenie naszych wyników podczas wykonywanych ćwiczeń w tym: czasu treningu, liczby spalonych kalorii, pokonanego dystansu itp. Najnowsze aplikacje udostępniają również plany treningowe, funkcje mobilizacji podczas ćwiczenia oraz chwalenia się swoimi osiągnięciami wśród znajomych na portalach społecznościowych.

2. System monitoringu

Jeśli chcemy mieć możliwość zobaczenia, co aktualnie dzieje się w domu, wystarczy zainstalować kamerę internetową i zintegrować ją ze smartfonem. W ten łatwy sposób w każdej chwili możemy zobaczyć, czy w mieszkaniu wszystko jest w porządku (to funkcja szczególnie przydatna dla troskliwych rodziców).

3. Nawigacja

Dzięki nowoczesnym smartfonom możemy zapomnieć o papierowych mapach, czy wpisywaniu długich i skomplikowanych adresów do nawigacji. Wystarczy powiedzieć adres, a nasz smartfon, dzięki zainstalowanej nawigacji oraz funkcji rozpoznawania mowy pozwoli szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Funkcje smartfonów Screen 1

4. Karta Płatnicza

Dzięki technologii NFC (Near Field Communication) portfel wypchany gotówką lub kartami kredytowymi możemy zastąpić jednym urządzeniem – smartfonem. Komunikacja bliskiego zasięgu pozwala na bezprzewodową wymianę danych do 20 centymetrów. Dzięki NFC możemy realizować nasze płatności – wystarczy specjalna karta SIM, dostęp do usługi i… przyłożenie  telefonu do terminala płatniczego.

5. Pudełko z paragonami

Paragony przechowywane w tradycyjnym pudełku blakną i mogą stanowić problem w przypadku reklamacji. Smartfon w połączeniu z bezpłatną aplikacją „ToCoMoje” pozwoli na łatwe archiwizowanie paragonów i pozwoli uniknąć problemów z odszukaniem i odczytaniem  drukowanych dowodów zakupu.

6. Aparat fotograficzny

Obecnie smartfony bez żadnych kompleksów mogą nam służyć za aparat fotgraficzny lub kamerę wideo. Specyfikacją techniczną mogłyby zawstydzić nie jeden profesjonalny sprzęt foto-wideo. Natomiast bogata oferta aplikacji do obróbki zdjęć pozwoli nam uzyskać jeszcze lepszy efekt końcowy.

Funkcje smartfonów Screen

7. Budzik

Dlaczego smartfon jest lepszy niż tradycyjny budzik? Przede wszystkim dlatego, że możemy sami decydować jaki dźwięk nas budzi – czy będzie to np. śpiew ptaków, czy szum morza. Oprócz budzika zainstalowanego w smartfonach możemy wybrać jedną z aplikacji, np. Budzik (bezpłatnie do pobrania z „Google Play”) i sami decydować, jak będziemy witać nowy dzień. 

8. Odtwarzacz muzyki

Plusem przemawiającym na korzyść słuchania muzyki na smartfonach niewątpliwie jest pojemność pamięci. Popularne odtwarzacze MP3/MP4 mają najczęściej 2 lub 4 GB wbudowanej pamięci. W przypadku smartfonów przestrzeń na dane możemy bez najmniejszych problemów powiększyć, dzięki kartom pamięci.

9. CB Radio

Współczesne smartfony za pomocą odpowiedniej aplikacji oraz wbudowanemu nadajnikowi GPS mogą informować kierowców o fotoradarach, zastępując kierowcom CB Radio.

Funkcje smartfonów Screen 2

10. Pilot do telewizora

To funkcja jeszcze wciąż dla wybranych, ale istnieją aplikacje, dzięki którym możemy zamienić telefon w pilot do telewizora (przykładem jest aplikacja „Viera Remote” dedykowana telewizorom „Panasonic”).

Wraz z rozwojem technologii i pojawiającymi się nowymi aplikacjami smartfony będą zastępowały coraz więcej przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Oprócz karty płatniczej czy mapy warto pamiętać, że smartfon może także zastąpić…dwa inne telefony. Wiele osób używa dwóch numerów: prywatnego i służbowego, co może wiązać się z pewną niewygodą i koniecznością noszenia ze sobą dwóch urządzeń. Dzięki smartfonowi z funkcją Dual-SIM możemy wygodnie korzystać z obu numerów za pomocą jednego urządzenia – powiedział Dariusz Marnic, Head of Brand Marketing „Huawei Polska”. 

Źródło: Huawei, Businesskorea.co.kr, Tomshw.it, Trucker.com, Digitallyurs.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...