You are here
Czy Sony Xperia X, Performance oraz XA niedługo trafią do sprzedaży? News 

Czy Sony Xperia X, Performance oraz XA niedługo trafią do sprzedaży?

Xperia X, czyli nowe modele, które mają zastąpić serię Z, coraz bliżej trafienia na rynek.

Xperformance 750x300

Podczas targów Mobile World Congress pojawiły się po raz pierwszy smartfony z serii X, które będą odgrywały taką samą role jak Z-ki. To coś, co ma przyciągnąć do siebie nowych klientów i zapewnić im jak najlepszą jakość. MWC stanowiło zapowiedź, bo do tej pory nie wiadomo było, kiedy smartfony mają pojawić się na rynku. Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej sklepowej premiery.

Osoby, które zdecydowały się zapisać na preorder mogły otrzymać maila, że ich zamówienie zbliża się ku końcowi. A przynajmniej tak można odczytywać wiadomość, którą wysłało do nich Sony. Wprawdzie mówimy tutaj o obywatelach Stanów Zjednoczonych, ale wiadomo, że niedługo akcja ruszyć ma na całym świecie. Mobile World Congress było rozgrzewką, a Sony potrzebuje mocnego wejścia z nowym flagowcem, by zatrzeć złe wspomnienia o wpadkach z „Zetkami”. Spekulowano, że premiera na rynku może nastąpić w okolicach maja, ale prawdopodobnie będzie to dopiero czerwiec.

Xperformance 750x300 1

Sony postanowiło przedstawić, a raczej zapowiedzieć, że ci którzy wpisali się na listę zamówień, mogą liczyć na wyjątkową ofertę. Niestety, nie powiedziano na jaką. Niemniej widać, że producent powoli przygotowuje się do wyjścia z cienia i przypomnienia wszystkim, że potrafi robić smartfony. I dobrze, bo X Performance zapowiada się na naprawdę mocnego flagowca.

Na pokładzie znajdzie się Qualcomm Snapdragon 820 oraz 3 GB RAM. Ekran o przekątnej 5 cali wyświetlał będzie obraz w rozdzielczości FullHD, ale najmocniejszą stroną smartfona ma być aparat. Matryca Exmore RS i 23 Mpix oraz tryb gotowości do pracy w zaledwie 0,6 sekundy. Podczas robienia zdjęć ostrość automatycznie ma być ustawiana na wybranym przez użytkownika obiekcie. W ten sposób możemy zapomnieć o nieostrych nagraniach, nawet podczas ciągłego ruchu.

Trzeba przyznać, że Sony Xperia X Performace może być godnym następcą Z5. Reszta z serii X stanowi tylko zapełnienie portfolio producenta. Jeżeli flagowiec „nie chwyci”, Japończycy mogą mieć spory problem. Cena powinna wynosić około 2500 złotych, ale na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. Jednak po wysłanym mailu możemy wnosić, że zbyt długo nie będziemy żyli w niepewności.

Źródło: PhoneArena
Fot: Sony

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie smartfony od Sony oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment