naprawa 750x300

Wyświetlacz się zepsuł? Ile zapłacisz za wymianę w nowym flagowcu?

Każdy, komu choć raz telefon wypadł z ręki wie, że wymiana wyświetlacza nie należy do najtańszych. Ile dokładnie kosztuje?

naprawa 750x300

Najczęściej spotykanym uszkodzeniem smartfonu jest rozbity ekran. Korzystamy z urządzenia codziennie i zdarza się niestety tak, że nasza słuchawka może wypaść z dłoni. Brak ochronnego etui lub zwyczajne nieszczęście prowadzić może do tego, że wyświetlacz będziemy musieli wymienić. Problem jest względnie rozwiązany, gdy telefon cały czas jest na gwarancji. Gorzej sytuacja wygląda wtedy, gdy już jej nie mamy.

Serwis PhoneArena postanowił sprawdzić, jak wygląda sytuacja z wymianą wyświetlaczy w nowych flagowcach. Wiadomo, że na nie obowiązuje gwarancja, ale co zrobić w przypadku, gdy już się skończy bądź nie zostanie rozpatrzona pozytywnie. Cóż, wtedy pozostaje nam tylko jedno. Musimy zapłacić. I wygląda na to, że kwoty, które przyjdzie nam zapłacić będą niemałe.

  • Samsung Galaxy S7 Edge – $269
  • Samsung Galaxy S7 – $162
  • LG G5 – $70-$100
  • HTC 10 – od $140
  • Apple iPhone 6s – $129
  • Apple iPhone 6s Plus – $149
  • Apple iPhone SE – $129

Jak widać nie są to może kwot przyprawiające o zawał serca, ale nie należą również do najmniejszych. A jak sytuacja wygląda w Polsce? W przypadku Samsunga problem wydaje się, że został rozwiązany przez samego producenta. W Warszawie powstało Premium Service Plaza, gdzie naprawa będzie możliwa w ciągu godziny. Oczywiście czas ten może ulec wydłużeniu, szczególnie przy nowych flagowcach. Warunkiem oczywiście jest gwarancja.

naprawa 750x300 1

Dzwoniliśmy jednak do kilku serwisów, gdzie powiedziano nam, że w takim przypadku nie potrafią jeszcze oszacować kosztów naprawy z prostego powodu. Taka usterka jeszcze do nich nie trafiła. W sieci można znaleźć jednak serwisy, które za wymianę szybki w Galaxy S7 życzą sobie od 600 złotych wzwyż.

Sytuacja jest znacznie prostsza w przypadku nowych iPhone’ów. W iSpot koszt wymiany szybki w modelach to wydatek rzędu 649 złotych. Podobną informację uzyskaliśmy w zlokalizowanym w centrum Warszawy punkcie serwisowym, gdzie wynosiło to od 650 złotych wzwyż. Na stronie Apple można znaleźć też ciekawą informację o możliwości wymiany całego, uszkodzonego urządzenia. Jeżeli nasz iPhone 6S Plus (128 GB) jest nie do odratowania, za ten sam model zapłacimy 1819 złotych.

Za HTC One A9 w serwisie wymiana szybki będzie kosztowała około 700 złotych, a telefon na kilka dni trafi do naprawy. Widać więc, że ceny są dość porównywalne z tymi amerykańskimi. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście unikać podobnych uszkodzeń lub liczyć na naprawę gwarancyjną. Jeżeli wymienialiście wyświetlacz w swoim telefonie, dajcie nam znać ile was to kosztowało.


Fot: Samsung, Apple

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...