zenfone3 750x300 1

Czy tak będą wyglądać nowe smartfony z serii Zenfone?

ASUS Zenfone 3 oraz Zenfone 3 Deluxe pojawiły się na pierwszych renderach. Co możemy z nich „wyczytać”?

zenfone3 750x300 1

Oskary w dziedzinie designu, czyli Red Dot Design Award, to wydarzenie, które nie jest jeszcze niesamowicie popularne. Wśród producentów ma już jednak pewną renomę i nie dziwne, że chętnie zgłaszają oni swoje modele do konkursu. W przypadku ASUSa też się tak stało. Ciekawe jest jedna to, że dzięki temu zobaczyliśmy smartfony, które jeszcze nie miały swojej oficjalnej premiery.

Do sieci bardzo często wyciekają zdjęcia czy rendery słuchawek zanim nastąpi prezentacja. Nie ma w tym nic dziwnego, choć w przypadku Zenfone 3 sprawa wygląda dość dziwnie. Po pierwsze, nie wiadomo nawet kiedy możemy spodziewać się od producenta potwierdzenia, że faktycznie model pojawi się na rynku. Być może będzie to miało miejsce podczas targów Computex, ale do nich zostało jeszcze sporo czasu (koniec maja 2016). Czyżbyśmy mieli więc do czynienia z bardzo niekontrolowanym przeciekiem, a któryś z praktykantów w ASUS’ie wykazał się zbytnią determinacją wysyłając do Red Dot zgłoszenie?

zenfone3 750x300 2

Owszem, nie możemy mieć stu procentowej pewności, że ujawnione rendery przedstawiają rzeczywistość. Miejmy jednak nadzieję, że tak, bo produkt Tajwańczyków wygląda świetnie. Oba modele mają aluminiową obudowę typu unibody, czyli składającą się z jednego elementu. Oznacza to, że dostaniemy smartfony nierozbieralne, choć to akurat nowością nie jest. Wprawdzie brakuje na rynku smartfonów, które oferowałby łatwą wymianę baterii czy obudowy, ale widać producentów to zupełnie nie interesuje.

Słuchawki powinny pojawić się w trzech kolorach – czarnym, srebrnym oraz złotym. Szkło pokrywające wyświetlacz będzie wykonane w 2,5D, czyli nada modelom trójwymiarowości. Do tego na przednim panelu, oprócz głośnika oraz aparatu, znajduje się również przycisk Home. Z tyłu prawdopodobnie znajdzie się miejsce dla czytnika linii papilarnych oraz diody doświetlające LED. Zaokrąglone rogi i ładnie wyprofilowane boki Zenfona 3 prezentują się znakomicie. Wiadomo także, że w modelach pojawi się złącze USB typu C, czyli coś, co zazwyczaj widzimy w telefonach premium.

O specyfikacji sprzętów nie wiadomo za wiele. Być może Zenfone 3 dostanie 3 GB RAM oraz Snapdragon 650, ale na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać. ASUS Zenfone 3 Deluxe będzie oczywiście większym i lepszym modelem od standardowej „trójki”.

Źródło: AndroidCentral
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...