Nowe rozwiązania dla Skype

Microsoft wprowadza rozwiązania, które uczynią Skype jeszcze bardziej przyjaznym dla osób mających firmy lub zajmujących się tworzeniem aplikacji.

Na corocznej konferencji Build 2016 zaprezentowano dwa nowe zestawy narzędzi dla programistów – Skype Web SDK i Skype for Business App SDK. Ich zadaniem jest poszerzanie doświadczenia tak, by chętni mogli wykorzystywać więcej funkcji komunikatora Skype.

Platforma Skype Web SDK zapewni użytkownikom zestaw JavaScript Web APIs oraz kontrolę HTML. Pozwolą one deweloperom na budowę współpracy w czasie rzeczywistym w robionych przez nich aplikacjach. Obejmie to m.in. czat. Skype Web SDK współpracuje z programami w przeglądarkach takich jak: Internet Explorer, Chrome, Safari i Firefox.

Jeśli chodzi o Skype for Business App SDK, ma on pomóc w tworzeniu aplikacji biznesowych na urządzenia z systemami Android i iOS. SDK pozwoli na „spotkanie” użytkownika sprzętu mobilnego z kimś, kto znajduje się w innym miejscu.

Dla zobrazowania tego, jak działają nowe narzędzia, Microsoft zaprezentował aplikację z MDLive, która pozwala na konsultację z lekarzami i terapeutami za pośrednictwem urządzenia przenośnego lub komputera. Przypomina to wizytę w gabinecie lekarskim, ale wszystko odbywa się środowisku wirtualnym. Dzięki udostępnionej wersji demonstracyjnej, można było zobaczyć, w jaki sposób potencjalny pacjent może zamówić wizytę w interesującym go czasie, a następnie połączyć się z lekarzem za pośrednictwem czatu w czasie rzeczywistym bezpośrednio ze swojej aplikacji biznesowej. Co warto zaznaczyć, SDK jest zgodne z HIPAA, co umożliwiło odbywanie bezpiecznych rozmów z uwzględnieniem prywatności pacjenta, co ma miejsce podczas tradycyjnych wizyt lekarskich.

Nowe narzędzia Microsoftu można wykorzystać do aplikacji zarówno mobilnych jak i tych w komputerach stacjonarnych. 

 

Źródło: TechCrunch

Źródło grafiki: j.w.

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...