Czy Ubisoft zarobi na „psiej warcie”?

W najbliższych dniach branżowi giganci wypuszczać będą raporty finansowe. Należy się, więc przyszykować na newsy, z tej dziedziny. Na początek przyjrzyjmy się bliżej Francuzom, z Ubisoftu.


Pierwsze półrocze roku fiskalnego 2015 okazało się dla nich całkiem udane. Zamykając je kwotą 484,2 mln euro i poprawiając, dzięki temu wynik w stosunku do roku poprzedniego, aż o 65%. Ciekawym faktem jest to, iż zaledwie cztery tytuły zarobiły dla Ubisoftu 113,7 mln euro: South Park: Kijek Prawdy, Far Cry 3, Rayman Legends, oraz Assassin’s Creed 4: Black Flag.

Najnowszy tytuł AAA, czyli „Watch Dogs” do sklepów dotarł w liczbie 9 mln egzemplarzy, a zwróćmy uwagę, iż na horyzoncie jest jeszcze premiera (21.11) na konsole Nintendo Wii U.

http://www.youtube.com/watch?v=CrYqxNnQ70o

Na temat raportu zdecydował się wypowiedzieć Yves Guilemot, CEO Ubisoftu:

„Bardzo duży wzrost, który odnotowaliśmy na początku tego roku fiskalnego, utrzymał się na przestrzeni drugiego kwartału i pozwolił nam, kolejny raz, osiągnąć więcej niż zakładaliśmy.  Ubisoft kontynuuje czerpanie zysków z popularności nowych konsol, udanej premiery Watch Dogs, jakości swojego katalogu i znacznego wzrostu w segmencie cyfrowym. Konsekwentnie zwiększamy nie tylko przepływ pieniądza, ale i przychód operacyjny”.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...