stłuczony ekran

Czy wymieniłbyś stłuczony ekran smartfona? Amerykanin raczej nie

Badanie SquareTrade przeprowadzone na amerykańskich użytkownikach smartfonów pokazuje, że ci niechętnie wymieniają stłuczony ekran smartfona. Ze względu na wysoki koszt naprawy chwytają się nie do końca dobrych alternatyw.

stłuczony ekran

Zdaję sobie sprawę z tego, że warunki, ceny oraz sposoby korzystania ze smartfonów w USA różnią się od tego, z czym stykamy się w Polsce. Niemniej, dane uzyskane przez SquareTrade mogą dać nam ciekawy pogląd na kwestię stosunku użytkowników do drogich napraw.

Stłuczony ekran niewystarczającym powodem do naprawy?

Podczas ostatniego roku Amerykanom udało się rozbić łącznie 50 milionów ekranów w smartfonach. Co ciekawe, w aż w 67 proc. przypadków użytkownicy nie decydują się na kosztowną wymianę uszkodzonej części. Głównym powodem jest zbyt wysoka cena usługi, która według klientów powinna zamykać się w kwocie 150 dolarów. W przypadku urządzeń z wyższej półki cenowej możemy o niskich cenach możemy, co najwyżej pomarzyć. Aż 59 proc. userów twierdzi, że znacznie lepszym wyjściem jest kupno całkowicie nowego smartfona. Najbardziej zaskoczyła mnie grupa 67 proc. respondentów, którzy zdeklarowali bierność…

stłuczony ekran

Tak, 67 proc. osób dotkniętych problemem uszkodzonego ekranu deklaruje brak jakichkolwiek działań związanych z naprawą. Oznacza to, że niektórym nie przeszkadza wspomniane uszkodzenie. Oczywiście pod warunkiem, że nie utrudnia ono korzystania z funkcji urządzenia.

Jak tłuczemy ekrany?

  • Przypadkowe upuszczenie na ziemię — 74 proc.
  • Wypadnięcie z kieszeni — 49 proc.
  • Upadek do wody — 39 proc.
  • Upadek ze stołu — 38 proc.
  • Wpadnięcie to toalety — 26 proc
  • Wypadnięcie z torby — 22 proc.

To, że w aż 26 proc. przypadków stłuczenie ekranu spowodowane jest wpadnięciem smartfona do toalety, może budzić śmiech. Jednak biorąc pod uwagę to, że nie rozstajemy się z naszymi urządzeniami mobilnymi podczas wizyty w WC, nie wydaje się to już takie nietypowe, prawda? Warto zabezpieczyć odpowiednio swoje urządzenie. Z okazji BLACK FRIDAY przygotowaliśmy dla was ciekawe opcje ochrony smartfonów.

Źródło: BGR

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...