pipo x8 1

Czym jest PiPo X8?

Coraz większą popularnością cieszą się tablety. Do wielu urządzeń można dokupić osobną klawiaturę, lub też w zestawie z pokrowcem, tylko czy wtedy nie mamy już do czynienia ze słabym laptopem? Z drugiej strony są też dostępne małe lekkie laptopy z ekranami dotykowymi? A teraz jeszcze to, czyli PiPo X8!

pipo x8 1

PiPo to chiński producent, o którym z pewnością wiele z Was nie słyszało. Firma może zyskać rozgłos za pomocą swojego nowego urządzenia –PiPo X8. Ciężko sklasyfikować X8, nie wiadomo czy to jest mini-PC z wbudowanym ekranem dotykowym, coś na wzór mini-all-in-one czy też tablet stacjonarny. Z pewnością produkt wyróżnia się na tle konkurencji i w chwili obecnej nie ma swojego odpowiednika. Sprzęt wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej równej 7” oraz rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem komputera jest czterordzeniowy procesor Intel Atom, występujący w dwóch wariantach, słabszym(Z3735F) taktowany zegarem 1,8 Ghz i mocniejszym(Z3736F) o częstotliwości 2,16 Ghz. W obu przypadkach jednak ilość RAMu jest taka sama i wynosi 2 GB. Użytkownicy natomiast dostaną 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej. No i standardowe dla obecnych czasów wyposażenie, czyli modem do sieci WiFi, gniazdo do sieci przewodowych, Bluetooth 4.0, 4 porty usb, wyjście HDMI, slot na karty microSD, dwa głośniki oraz wyjście na słuchawki. Urządzenie pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1, jednak dostępne są informacje, że producent pracuje nad wersją z dwoma systemami, Windowsem i Androidem, ma się ona nazywać X8s.

http://www.youtube.com/watch?v=GJo3lCW7V5o

Komputer ma trafić do sprzedaży w maju. Wyceniono go na około 100 $, czyli bardzo mało. Przy tak niskiej cenie ma szansę na rozpowszechnienie swoich „stacjonarnych tabletów”. Specyfikacja nie powala na kolana, ale nie oszukujmy się większości użytkowników, z pewnością wystarczy do normalnego przeglądania internetu. Inni producenci, mogą brać przykład z PiPo, które stworzyło coś zupełnie nowego. Osobiście jestem bardzo ciekawy, na jaki jeszcze pomysł wpadnie ten chiński producent.

źródło: notebookitalia

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...