You are here
Czym tak naprawdę są media społecznościowe? felietony 

Czym tak naprawdę są media społecznościowe?

Media społecznościowe są wszędzie. W telewizji, w reklamach, na plakatach widać adnotacje do poszczególnych portali. Mówiąc wprost – nie da się od nich uwolnić. Ale do czego je wykorzystujemy; czy na pewno tylko do komunikacji z ludźmi?

facebook

Facebook jest najbardziej popularnym portalem społecznościowym i nie korzystają z niego tylko młodzi ludzie. Przedział wiekowy jest bardzo duży, a co ważne, nie można usunąć konta. Jeśli raz zalogujesz się do świata fejsa, to łatwo z niego nie uciekniesz. Na dodatek – ma on wiele zastosowań. W głównej mierze służy do komunikacji. Kiedyś rozmawiałem ze znajomą, która powiedziała mi, że teraz nowo poznanej osobie nie podaje się numeru telefonu, tylko swojego fejsa. Zaskoczyło mnie to, ale cóż, XXI wiek Facebook służy również do pracy: funpage, różnego rodzaju reklamy, sam portal oferuje opcje wykupienia pewnej ilości lajków, co wpłynie na popularność naszej strony. Dla dużej części użytkowników jest on nałogiem. Na ulicach widać coraz więcej ludzi, który grzebiąc w swoich smartfonach, przeglądają fejsa. Transmisji danych nie wyłączają, bo może ktoś do nich napisać, a oni nie odpiszą i co wtedy? Dla tych ludzi Facebook stał się bardzo ważnym elementem życia.

twitter

Drugim, tak popularnym portalem jest Twitter. Ten ma już nieco inną specyfikę. Jego zadaniem jest jak najszybsze niesienie informacji. Na nim bardzo aktywne są firmy, politycy oraz celebryci; Tweety jednak mają ograniczoną długość i, pewnie z tego powodu, umieszcza się ich więcej niż postów na FB. Twitter nie jest tak uzależniający jak FB; może dlatego, że jego użytkownicy są starsi od użytkowników Facebooka. W biznesie może służyć jedynie jako bezpłatna reklama, a dzięki tagom, bardzo szybko się rozprzestrzeniająca.

To są dwa główne portale, które mogą pochwalić się dużą ilością użytkowników. Nastały takie czasy, że ciężko się odciąć od społecznościówek. Pamiętajmy, że to od nas zależy do czego je wykorzystamy i w jakim stopniu zastąpią nam one prawdziwe życie.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment