Czytniki E-book’ów.

Popularność książek w formie elektronicznej stale rośnie. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej urządzeń stworzonych do czytania e-książek, lecz tak naprawdę liczą się te, których wyświetlacz jest wykonany w technologii e-ink. Dlaczego?

kindle750x300

Wiele osób chwali sobie tablety, a szczególnie iPad’y jako czytniki e-book’ów. Jeśli ktoś nie korzystał choćby z takiego Kindle to rozumiem, ale jeśli mieliśmy w ręku urządzenie wykorzystujące elektroniczny atrament, nigdy nie będziemy chcieli wracać do czytania książek na zwykłym LCD. Oczywiście papierowego wydania nie da się zastąpić. Ten zapach farby drukarskiej i duma posiadania pokaźnej kolekcji we własnej biblioteczce. Ja jednak wolę mieć wszystko przy sobie, a co za tym idzie czytnik eBook jest dla mnie idealnym rozwiązaniem. Co tak naprawdę odróżnia wyświetlacze z E-ink od LCD i Amoled’ów?

Przede wszystkim czytelność w słońcu. Nie trzeba wytężać wzroku, aby dojrzeć kolejne linijki tekstu. Jeśli dołożymy do tego brak zmęczenia oczu, możemy mówić o prawdziwym komforcie podczas korzystania z urządzenia.

Kolejną ważna kwestią jest niski pobór energii.  Zakładając, że mamy wyłączoną łączność Wi-Fi/3G oraz nie korzystamy z dodatkowego podświetlenia, urządzenie powinno wytrzymać 25-40 godzin na jednym ładowaniu. To niewątpliwa zaleta, szczególnie jeśli zamierzamy zabrać sprzęt w dłuższą podróż, podczas której będziemy pozbawieni dostępu do gniazdka elektrycznego.

Jeśli w miejscu zamieszkania dysponujemy półkami, na których możemy zmieścić kolejne papierowe wydania książek, z pewnością wybierzemy tradycyjny model czytania oraz wesprzemy przemysł poligraficzny. Jeśli zaś nie posiadamy miejsca na książki, będziemy zadowoleni z kupna e-reader’a. Pomyślcie, ile publikacji można zmieścić na pamięci Flash? Liczba 1000 utworów nie jest przesadą.

Większość nowoczesnych czytników jest wyposażonych w moduły łączności Wi-Fi/3G oraz mają wbudowane przeglądarki internetowe. Dostęp do poczty email też nie stanowi problemu. Głównymi formatami utworów literackich obsługiwanych przez urządzenia są: mobi, epub oraz popularny PDF, który bardziej nadaje się jednak do gazet niż książek.

Podsumowując: jeśli lubisz czytać, zależy Ci na mobilność i stałym dostępie do swojej biblioteki, wybór urządzenia będzie strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziecie różne modele e-reader’ów.

https://vipmultimedia.pl/sklep/kategoria/tablety-i-notebooki/czytniki-e-book

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...