You are here
Dark wraca na Netflix – zobacz zwiastun kolejnego sezonu artykuły News 

Dark wraca na Netflix – zobacz zwiastun kolejnego sezonu

Ostatnio obrodziło w kontynuacje seriali, które stały się motorem napędowym dla Netflix. Niedawno pisaliśmy dla was o kolejnych sezonach The Rain oraz Domu z papieru. I o ile ten drugi tytuł zdaje się być ciekawszy, a przynajmniej dla nas, to czekaliśmy na coś innego. Na szczęście się doczekaliśmy, bo Dark wraca na Netflix. I uczyni to już niedługo.

Dark wraca na Netflix

Narzekaliśmy ostatnio trochę na to, że nie podobał nam się pierwszy sezon The Rain. Serial powróci na Netflix już niebawem, ale nie on jedyny. I całe szczęście, ponieważ my zacieramy ręce na coś zupełnie innego, choć też wyprodukowanego w Europie. Chodzi oczywiście o Dark, które objawiło się ponad rok temu i z miejsca podbiło serca milionów użytkowników platformy. W pierwszej chwili spodziewaliśmy się czegoś zupełnie innego, ale na szczęście twórcy serialu obrali bardzo ciekawy kierunek rozwoju.

Dark wraca na Netflix

Kiedy na Netflix zawitało Stranger Things i zyskało ogromną popularność, logiczne było to, że pojawią się jego następcy. Filmy i seriale, które skupiały się będą wokół młodych ludzi i zdarzeń nadprzyrodzonych. Dodatkowo mogły także grać na nostalgii widzów pamiętających jeszcze lata osiemdziesiąte czy dziewięćdziesiąte. Tak zarobiony chociażby przy okazji kręcenia nowej wersji horroru To na podstawie prozy Stephena Kinga. Podejrzewaliśmy, że Dark będzie odrobinę kalką Stranger Things, bo i same zwiastuny pokazywały coś podobnego. Zaginięcie, tajemnica i właśnie młodzi ludzie. Na szczęście już po pierwszym odcinku okazało się, że nie mieliśmy racji.

Podobieństwa do Stranger Things były wyczuwalne i miejscami aż za nadto, ale nie sprawiło to, że pierwszy sezon serialu oglądało się gorzej. Trzeba jednak zaznaczyć, że Dark miało swoje grzeszki i takich porównań można by wypisać całą masę – tajemnicza, wielka firma, małe miasteczko oraz właśnie młodzi ludzie. Z początku różniło te dwa seriale tylko to, że działy się w różnych czasach i miejscu. Na szczęście już po pierwszych odcinkach okazywało się, że mamy do czynienia z zupełnie innym konceptem. Takim, którego po zapowiedziach nie dało się wyczuć. Teraz, kiedy Dark wraca na Netflix z drugim sezonem, warto przypomnieć sobie ten pierwszy.

O co chodzi w Dark?

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście pierwszego sezonu niemieckiej produkcji dla Netflix, to możecie przestać czytać. Nie chcemy psuć wam przyjemności z oglądania, bo niestety pojawią się zaraz niewielkie spoilery. Trudno bowiem opisać pierwszy sezon, nie wyjawiając pewnych istotnych dla fabuły elementów. Takich, które spalają całą historię w jedno i sprawiają, że trudno było oderwać się od ekranu. Dark wraca na Netflix ponieważ końcówka pierwszej serii zostawiła nas z większą ilością pytań, niż odpowiedzi. Taki zabieg mógł być niebezpieczny, ale mamy nadzieję na to, że twórcy nie poszli na łatwiznę przy powstawaniu scenariusza.

O co chodziło w pierwszym sezonie Dark? Zaginięcie młodego chłopca oraz jego poszukiwania przez policję czy rodzinę i przyjaciół, to jedynie punkt wyjścia do czegoś znacznie większego. Każdy z bohaterów opowieści ma jakąś tajemnicę, a na dodatek pojawiają się też postaci, które od samego początku wzbudzają ciekawość oraz odrobinę… strachu. To wszystko zostało wymieszane z kryminalną aurą oraz całkiem pokaźną dawką… fantastyki. I to zupełnie innej od tego, co widzieliśmy w Stranger Things. Tutaj bowiem pojawiają się podróże w czasie. Różne ich warianty i różne linie czasowe, które mieszają się ze sobą, a widza zostawiają z opadniętą szczęką. Dark raczył widzów wyjątkowym klimatem, któremu bliżej było do baśni, niż do współczesnej opowieści.

Co w drugim sezonie Dark?

Ciemne lasy, tajemnice i groty z tunelami przestrzennymi. To wszystko ładnie się ze sobą zgrywało i my mieliśmy tylko jeden, mały zarzut do całości. Chodzi nam głównie o samą końcówkę pierwszego sezonu. Spodziewaliśmy się rozwiązania nawiązującego do przyszłości, ale to stawia przed twórcami wiele wyzwań. Dróg, które mogą niestety prowadzić w rejony kiczu oraz pastiszu, co zupełnie nie pasowałoby do tego, co już widzieliśmy. Drugi sezon ma przynieść wiele odpowiedzi, a przynajmniej na to liczymy. Mamy tylko nadzieję, że serial nie pójdzie w stronę postapokaliptycznego wyciskacza łez dla nastolatków, bo cały misternie budowany klimat zniknie. Dark wraca na Netflix 21 czerwca tego roku.

Smartofny, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek będziecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment