Darmowe Pokemon Shuffle wylądowało na Nintendo eShop

Gra „Pokemon Shuffle” zapowiedziana podczas styczniowego „Nintendo Direct” pojawiła się wreszcie w cyfrowym sklepie japońskiego koncernu.

„Pokemon Shuffle” jest produkcją  przeznaczoną na 3DS-y. Aby zaopatrzyć się we własną kopię tytułu wystarczy tylko odwiedzić Nintendo eShop i pobrać ją zupełnie za darmo. Należy zwrócić tutaj uwagę na fakt, że gra oparta została na modelu Free2Play z systemem mikropłatności. Rozgrywka w założeniu przypomina inny tytuł, którego akcja dzieje się w uniwersum Pokemonów, a mianowicie „Pokemon Link Battle”.

Podczas przygody wcielamy się w trenera tytułowych stworków, który przemierza świat w poszukiwaniu dzikich stworzeń, aby w konsekwencji dołączyć je do swojej kolekcji. Żeby tego dokonać musimy połączyć ze sobą przynajmniej trzy ikonki tego samego rodzaju,  reprezentujące wspomniane stworki w poziome lub pionowe linie. Im częściej wykorzystujemy tego samego Pokemona, tym zwiększa on swoje doświadczenie, co w efekcie przekłada się na wzmocnienie siły jego ciosu.

Żeby nie było zbyt  łatwo twórcy do dyspozycji oddali nam ograniczoną ilość ruchów, po wykorzystaniu których albo zdołamy dołączyć upatrzonego stworka do swojej kolekcji, albo nie, co jednoznacznie wiąże się z przegraną.  Do każdego przeciwnika dobierać musimy unikalną taktykę, ponieważ każdy z wrogów posiada swoje mocne i słabe strony, które gracz zobligowany jest wykorzystać.

http://www.youtube.com/watch?v=wgaMtB3mgEg

Czy polityka Nintendo związana z mikropłatnościami okaże się dla koncernu  pomyślna? Fani japońskiej marki raczej są temu przeciwni… Wkrótce na naszym portalu pojawi się recenzja omawianego tytułu, więc bądźcie czujni!

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...