htc-logo

[MWC 2015] Co pokazało HTC?

Wczoraj odbyła się długo oczekiwana konferencja HTC. Tajwański gigant nowoczesnej branży telekomunikacyjnej zaprezentował nowego smartfona, inteligentną opaskę pasująca do niego oraz swoją wersję elektronicznych gogli VR.

htc-logo

Zacznę może od najmniej ekscytującej informacji, czyli prezentacji inteligentnej opaski HTC Re GRIP. Opaska stworzona została przy współpracy z Under Armor, wykorzystuje sieć zdrowotno-kondycyjną UA Record i oczywiście jest kierowana do entuzjastów sportu.

regrip

Re Grip współpracuje ze smartfonami pracującymi w systemach Android oraz iOS, posiada 1,8 calowy wyświetlacz PMOLED, Bluetooth 4.0, 4 sensory (Sensor Hub, G Sensor (2-16g), Żyroskop, Kompas) oraz 100 mAh baterię, wystarczającą na co najmniej 5 godzin intensywnej pracy urządzenia. Opaska posiada certyfikat IP57 oznaczający, iż  spokojnie można w niej zanurzać się pod wodę do 1 metra.

HTC Re Grip ma kosztować 199 dolarów i trafić do sklepów na wiosnę/lato 2015.

http://www.youtube.com/watch?v=di52dRxK68U

5758594

Troszkę ciekawszą, acz równie niezaskakującą była prezentacja nowego flagowca nazwanego HTC One M9. Wsadzone w metalową puszkę urządzenie robi pozytywne wrażenie, wygląda schludnie i, tak jak zapewnia producent, prestiżowo. W jego wnętrzu znajdziemy 64-bitowego Snapdragona 810 z łącznie ośmioma rdzeniami obliczeniowymi, 3 GB pamięci RAM, baterię o pojemności 2840 mAh, Bluetooth 4.1, NFC, GPS, GLONASS, LTE, głośniki BoomSound z Dolby Audio Surround, przedni aparat 4 MPix, tylny 20,7 MPix, oraz 32 GB przestrzeni do wykorzystania i zapełnienia. One M9 waży 157 gramów i ma 9,61 mm grubości, całość dopełnia 5 calowy ekran Super LCD 3 zabezpieczony Gorilla Glassem 4 i wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Jego cena prawdopodobnie będzie oscylowała wokół 650 euro.

htc-vive-pr-630

Najciekawszą, lub, jak kto woli, jedyną warta uwagi częścią konferencji była prezentacja gogli VR o nazwie HTC Vive, stworzonych przy współpracy z Valve, czyli firmą znaną z legendarnych gier serii Half-Life oraz bardzo popularnej platformy Steam. Gogle wyposażone są w dwa wyświetlacze, każdy o rozdzielczości 1200 × 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz, system czujników umożliwiający widok w zakresie 360 stopni i śledzenie położenia gracza w kwadracie o boku długości 4,5 m – możliwe więc będzie korzystanie z nich bez użycia specjalnych kontrolerów. Najlepszą informacją jest to, że na wersję konsumencką tego produktu nie będziemy czekali tak długo, jak czekamy na Rifta – premiera HTC Vive odbędzie się już w tym roku!

http://www.youtube.com/watch?v=eTITJSSRUso

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...