Dash Charge pogromcą OnePlus 3?

Pierwsze, szybkie recenzje OnePlus 3 wynoszą smartfona na piedestał. Tylko co z tego, gdy zrzucić go z niego może malutka ładowarka.

dash charge kabel do ładowania OnePlus 3

Szybkie ładowanie to podstawa. Teraz, gdy smartfony tracą moc po dniu intensywnej pracy ważne jest, by szybko wracały do żywych. Często zdarza się, że telefon trzeba podładowywać w ciągu dnia, a już na pewno wtedy, gdy nie jest nowy. Baterie mają swoją żywotność i obecnie trudno znaleźć słuchawkę, która ma możliwość jej bezproblemowej wymiany. W przypadku OnePlus 3 takiej możliwości nie ma w ogóle. Obudowa typu unibody na to nie pozwala.

Chińczycy dając w nowym flagowcu (tak wiemy, innych już nie produkują) baterię o pojemności 3000 mAh postanowili jednak osłodzić życie swoim klientom. Chodzi o możliwość szybkiego ładowania, które ukryto pod nazwą Dash Charge. To autorskie rozwiązanie producenta, choć nie do końca. OnePlus bowiem garściami czerpał z innowacyjnego projektu Oppo VOOC, które na tegorocznych targach Mobile World Congress zmiotło z powierzchni. Zapowiedziano tam rewolucyjne szybkości ładowania. Wprawdzie w „trójeczce” ich nie uświadczmy to i tak nie jest źle. O ile mamy pod ręką oficjalną ładowarkę.

I tutaj pojawia się pewien problem. Rozwiązanie Oppo, które jako pierwsze poza teren Azji wypuszcza właśnie OnePlus, działać będzie tylko i wyłącznie z dedykowanym sprzętem. Czy to oznacza, że nie naładujemy smartfona bez odpowiedniego adaptera? Nie, każdy wyposażony w USB-C da tutaj radę, ale może wtedy zapomnieć o Dash Charge. Zgubimy dołączany do urządzenia kabel? Zapomnij o Dash Charge. Z całą pewnością jest to mocne utrudnienie, szczególnie wtedy, gdy w towarzystwie jako jedyni posiadamy słuchawkę danego producenta.

OnePlus reklamuje swoje rozwiązanie jako rewolucyjne i potrafiące naładować smartfona do poziomu 63 procent w zaledwie 30 minut. To ma zapewnić pracę na dodatkowe 7 godzin. Dash Charge miałoby oszczędzić czas użytkownika, obniżyć temperaturę podczas procesu ładowania i sprawić, że bateria będzie mogła przeżyć dłużej. Dodatkowo podczas całego procesu i jednoczesnego używania OnePlus 3 prędkość ładowania nie ulega zmianie. To same plusy, ale czy naprawdę klienci muszą dostawać mniejsze pojemnościowo baterię, by producenci udowadniali, że potrafią je szybko naładować?

Źródło: PhoneArena
Fot: OnePlus

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...