Policja – reakcje na Facebooku są niebezpieczne

Facebook u015bledzenie

Belgijska policja apeluje do swoich obywateli by rozsądnie korzystali z nowch reakcji na Facebooku. Powód? Ochrona prywatności – portal społecznościowy poprzez algorytmy reakcji chce poznać co myślimy. 
facebook-teens

Policjanci pisali „Poprzez zwiększenie ilości ikon do sześciu, Facebook liczy, że chętniej będziemy ujawniać swoje myśli – w taki sposób, by algorytmy, które cały czas pracują w tle, były bardziej efektywne. Klikając myszką informujemy ich o tym, co sprawia nam radość (…) Reakcje pomagają nie tylko w wyrażaniu naszych emocji, ale również pozwalają Facebookowi na większą efektywność w lokowaniu reklam. Dzięki temu Facebook może znaleźć dla nich idealną lokację w profilu użytkownika, by zaprezentować treść, która wzbudzi ciekawość. Gdy Facebook widzi, że jesteśmy w dobrym humorze, automatycznie traktuje nas jako bardziej podatnych na wpływy. To ułatwia sprzedaż przestrzeni reklamowej zleceniodawcom, którzy są zapewniani, że będą mogli liczyć na większą aktywność” – czytamy we wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu belgijskiej policji.

Czyżbyśmy już musieli się bać wielkiego brata, który będzie wciskał nam kołdry z wełny wielbłądziej gdy tylko mamy dobry humor?

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...