Facebook u015bledzenie

Policja – reakcje na Facebooku są niebezpieczne

Facebook u015bledzenie

Belgijska policja apeluje do swoich obywateli by rozsądnie korzystali z nowch reakcji na Facebooku. Powód? Ochrona prywatności – portal społecznościowy poprzez algorytmy reakcji chce poznać co myślimy. 
facebook-teens

Policjanci pisali „Poprzez zwiększenie ilości ikon do sześciu, Facebook liczy, że chętniej będziemy ujawniać swoje myśli – w taki sposób, by algorytmy, które cały czas pracują w tle, były bardziej efektywne. Klikając myszką informujemy ich o tym, co sprawia nam radość (…) Reakcje pomagają nie tylko w wyrażaniu naszych emocji, ale również pozwalają Facebookowi na większą efektywność w lokowaniu reklam. Dzięki temu Facebook może znaleźć dla nich idealną lokację w profilu użytkownika, by zaprezentować treść, która wzbudzi ciekawość. Gdy Facebook widzi, że jesteśmy w dobrym humorze, automatycznie traktuje nas jako bardziej podatnych na wpływy. To ułatwia sprzedaż przestrzeni reklamowej zleceniodawcom, którzy są zapewniani, że będą mogli liczyć na większą aktywność” – czytamy we wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu belgijskiej policji.

Czyżbyśmy już musieli się bać wielkiego brata, który będzie wciskał nam kołdry z wełny wielbłądziej gdy tylko mamy dobry humor?

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...