You are here
Data premiery TLOU 2 potwierdzona – nowy zwiastun i wydania gry Gry konsole 

Data premiery TLOU 2 potwierdzona – nowy zwiastun i wydania gry

Stało się. W końcu Naughty Dog przerwało trwające zdecydowanie zbyt długo milczenie i ogłosiło, kiedy pojawi się ich nowy tytuł. Data premiery TLOU 2, czyli The Last Of Us 2, została oficjalnie potwierdzona. Jakby tego było mało, dostaliśmy nowy trailer oraz informacje o tym, jak będą wyglądały poszczególne wydania gry na PlayStation 4.

Data premiery TLOU 2
Fot. Sony / Naughty Dog / Data premiery The Last Of Us 2

Pierwsza część The Last Of Us jest przez wielu graczy uznawana za jeden z najlepszych tytułów na platformę Sony PlayStation. Musimy zgodzić się z tą opinią, bo Naughty dog stworzyło historię, która po prostu chwytała za serce i nie odpuszczała do samego końca. Dodajmy do tego świetny gameplay, doskonale rozpisane postaci oraz bardzo dobrą oprawę graficzną, a otrzymujemy to, czego pożądają gracze na całym świecie. Nie dziwne więc, że wokół premiery drugiej części gry zrodził się taki „szał”. Teraz wiemy już, kiedy można spodziewać się jej premiery.

Data premiery TLOU 2

Data premiery TLOU 2 została ogłoszona wczoraj podczas State of Play, czyli cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Sony, choć może słowo „wydarzenie”, nie jest odpowiednie. State of Play to bowiem live stream, na którym pokazywane są nowości, które zmierzają na konsolę producenta. Mówiło się od dawna, że właśnie podczas tego wydania, dowiemy się, kiedy światło dzienne ujrzy nowa gra produkcji Naught Dog. I tak właśnie się stało. Data premiery TLOU 2 została ustalona na 21 lutego 2020 roku, czyli za mniej więcej pięć miesięcy. Od jakiegoś czasu podejrzewano, że to właśnie luty będzie odpowiednim terminem na premierę i na szczęście tak się właśnie stanie. Można śmiało powiedzieć, że to koniec czekania.

Trailer The Last Of Us 2

Nowy zwiastun TLOU 2

Data premiery TLOU 2 to nie jedyna rzecz, która została ujawniona podczas State of Play. Firma pokazała także zupełnie nowy zwiastun, który rzuca więcej światła na fabułę drugiej części lub został tak zmontowany, żeby każdy mógł pomyśleć o niej coś zupełnie innego. Wiemy, że główną bohaterką The Last Of Us 2 będzie Ellie, czyli postać, która w pierwszej odsłonie grała drugie skrzypce, a gracz miał zaledwie kilka okazji, żeby nią sterować (nie mówimy tutaj oczywiście o DLC, czyli Left Behind, gdzie grało się tylko dziewczynką). The Last Of Us 2 zmienia zupełnie perspektywę i wygląda na to, że będziemy sterować tylko Ellie.

Pojawia się jednak Joel, którego nie widzieliśmy do tej pory na żadnym zwiastunie czy grafice promocyjnej. Główny bohater pierwszej części mocno się postarzał, ale dalej wygląda na takiego, który nie zawaha się przed niczym, jeżeli trzeba będzie pomóc Ellie. Fabuła The Last Of Us 2 będzie się opierać na motywie zemsty, a przynajmniej Naughty Dog chce, żebyśmy tak myśleli. Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest ta, że Ellie chce pomścić swoją przyjaciółkę/ukochaną, czyli Dianę, ale może być też tak, że chce zamordować ludzi odpowiedzialnych za śmierć Joela. To, że widzimy mężczyznę w zwiastunie TLOU 2 wcale nie musi oznaczać, że będzie on żył długo i szczęśliwie.

Co dalej z TLOU 2?

Niedługo powinniśmy dostać kolejny gameplay, bo firma przygotowuje się do dużych targów. Część z dziennikarzy miała możliwość zobaczenia wycinka gry, a niewykluczone, że w najbliższy czwartek ich wrażenia pojawią się w sieci. Trudno ocenić, jakie warunki postawiło im Naughty Dog, ale można śmiało powiedzieć, że kampania marketingowa zaczyna się dopiero rozkręcać. Data premiery TLOU 2 przyniosła także informacje o wydaniach, które pojawią się na rynku oraz w dystrybucji cyfrowej. Poniżej znajdziecie o nich szczegółowe informacje.

The Last of Us 2 Standard Edition

The Last of Us 2 Standard Edition
Fot. The Last of Us 2 Standard Edition

Tutaj znajdziemy grę w wersji pudełkowej lub cyfrowej. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w pre-orderze, dostaniemy także ekskluzywny avatar do PlayStation Network z tatuażem Ellie oraz możliwość odblokowania w grze Ammo Capacity Upgrade (większa pojemność magazynku w pistolecie Ellie) oraz Crafting Training Manual (ulepszenia oraz tworzenie przedmiotów).

The Last of Us 2 Digital Deluxe Edition

The Last of Us 2 Digital Deluxe Edition
Fot. The Last of Us 2 Digital Deluxe Edition

Tutaj dostajemy cyfrową wersja gry Standard Edition oraz dodatki w wersji cyfrowej: dynamiczny motyw na PlayStation4, zestaw sześciu avatarów PlayStation Network, cyfrowa ścieżka dźwiękowa, cyfrowa wersja mini artbooka. Jeżeli ktoś zdecyduje się na pre-order, otrzyma avatar z tatuażem Ellie oraz te same odblokowania w grze, co w wersji powyżej.

The Last of Us 2 Special Edition

The Last of Us 2 Special Edition
Fot. The Last of Us 2 Special Edition

Oprócz gry w pięknym steelbooku, otrzymujemy także 48-stronicowy mini Artbook Dark Horse oraz dodatki w wersji cyfrowej: dynamiczny motyw oraz sześć avatarów. Można także zamówić pre-order, a dostaniemy w nim standardowy zestaw opisany powyżej.

The Last of Us 2 Collector’s Edition

The Last of Us 2 Collector's Edition
Fot. The Last of Us 2 Collector’s Edition

Tutaj dostajemy już coś, co spodoba się kolekcjonerom: 12-calową statuetkę Ellie, replikę jej bransoletki, steelbook na grę, 48-stronnicowy mini Artbook Dark Horse, podziękowania od twórców,z zestaw przypinek oraz naklejek, a także dodatki do wersji cyfrowej gry.

The Last of Us 2 Ellie Edition

The Last of Us 2 Ellie Edition
Fot. The Last of Us 2 Ellie Edition

Najbardziej „odjechany” zestaw z dostępnych. Oprócz tego, co znajduje się w Collector’s Edition, otrzymujemy także plecak Ellie w naturalnym rozmiarze, haftowany emblemat oraz płytę winylową zawierającą oryginalny soundtrack. Cóż, to będzie gratka dla każdego fana produkcji Naughty Dog. Nic tylko czekać do lutego i grać.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony PlayStation / YouTube / Naughty Dog / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment