You are here
Tryb Ciemny w Gmail dla iOS i Androida mobile News 

Tryb Ciemny w Gmail dla iOS i Androida

Google poinformowało, iż Gmail dla systemów Android oraz iOS wspiera już Tryb Ciemny interfejsu. Aktualizacja wystartowała, ale kiedy zobaczą ją wszyscy użytkownicy? Jak podaje usługodawca, proces może potrwać nawet kilkanaście dni.

Gmail
fot. Google

Choć przez długi czas nie należałem do zwolenników Trybu Ciemnego w systemach mobilnych, powoli zaczynam się do niego przekonywać. O ile w dzień korzystam ze standardowych „jasnych” ustawień, o tyle w godzinach wieczornych oraz nocnych Dark Mode zapewnia nieco odpoczynku moim oczom. Niestety, nie każda aplikacja dla systemów Android oraz iOS wprowadziła możliwość zmiany kolorystyki interfejsu. Jedną z brakujących był Gmail, który, jak informuje Google, właśnie otrzymuje wspomniany ficzer.

Gmail z Trybem Ciemnym

Trochę to trwało, ale już jest. Gmail obsługuje od dziś ciemny tryb kolorystyczny, który przez wielu jest wręcz pożądany. Nic dziwnego, na ekranach OLED-owych wygląda to świetnie i wpływa na mniejsze zapotrzebowania na energię. O ile w przypadku standardowych IPS czy LCD pobór energii pozostaje bez zmian, o tyle zmęczenie wzroku jest bez wątpienia mniejsze.

Zarówno w Androidzie, jak i w iOS ciemny motyw będzie można aktywować ręcznie za pośrednictwem ustawień smartfona. Najnowsze wersje systemów, czyli Android 10 oraz iOS 13 mogą aktywować tryb w pełni automatycznie. Funkcja wykrywa bowiem, motyw ustawiony globalnie (przez użytkownika). Warto również wspomnieć o tym, że Dark Mode w aplikacji Gmail nie wykorzystuje barwy czarnej a ciemno-szarą. Drobnostka, ale trzeba mieć ją na uwadze.

Niestety, nie otrzymałem jeszcze rzeczonego update’u usługi Gmail ani dla systemu Android, ani iOS, a co za tym idzie, nie mogę jeszcze własnoręcznie przetestować nowości. Może ktoś z was miał już taką okazję?

Dajcie znać, czy podoba się wam Tryb Ciemny Gmaila.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment