David Bowie wiecznie żywy w Omikron: The Nomad Soul

David Bowie, właściwie David Jones, ikona popkultury, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Prekursor stylów muzycznych przez ponad cztery dekady. Charakterystyczny głos i liczne wcielenia były tym, za co pokochali go fani na całym świecie. Dziś rano media obiegła informacja o śmierci Artysty, który w piątek obchodził swoje 69 urodziny. David przez 18 miesięcy walczył z rakiem.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego ten tekst pojawił się na portalu traktującym o branży technologicznej. Odpowiedź na to pytanie przynosi wydana w 1999, a dostępna na platformie Steam od 2013 roku, gra Omikron: The Nomad Soul. Za jej produkcję odpowiada Quantic Dream, za dystrybucję zaś Eidos Interactive.

Akcja gry rozgrywa się w mieście Omikron, które zlokalizowane jest na planecie Phaenon. Przed graczem stoi otworem świat łączący w sobie elementy futurystyczne z fantastycznymi. To tutaj przyjdzie rozwiązywać zagadki, walczyć oraz uważać, by nie stać się ofiarą intryg. Z pozoru niepasujące do siebie rzeczy stają się całością.

Ciężko jest zaklasyfikować Omikron: The Nomad Soul do konkretnego gatunku gier, bo przeplatają się w niej różne rodzaje rozgrywki, tworząc gatunkowy koktajl. Tym, co zwraca uwagę, jest dokładne oddanie mimiki twarzy napotykanych postaci, a to dzięki wykorzystaniu motion capture.

http://www.youtube.com/watch?v=uzbKjSgvcdw

No dobrze, ale co wspólnego ma David Bowie z opisaną grą? Pojawia się w niej jako cameo dwa razy – najpierw jako charyzmatyczny Boz, a następnie jako bezimienny lider fikcyjnego zespołu The Dreamers. Jako cameo występuje również żona Artysty, Iman. Graczowi towarzyszy także muzyka Bowiego; 8 utworów, z czego większość wydano na płycie ‘Hours…’

Ziggy, będzie nam Ciebie brakować…

Źródło grafiki: playground.ru

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...