You are here
Daymare 1998 – coś dla fanów klasyki gatunku i zombie Gry pc 

Daymare 1998 – coś dla fanów klasyki gatunku i zombie

Kiedy Capcom zapowiedział reboot swojej kultowej serii i wypuścił na rynek Residen Evil 2, takiej popularności chyba sam się nie spodziewał. Jednak sam debiut tej produkcji wywarł także wpływ na inne firmy, a w szczególności na jedną, która planował sama poczynić coś takiego. Teraz wiemy już, kiedy pojawi się Daymare 1998 i jakie ma wymagania na komputery osobiste.

Daymare 1998
Fot. Steam

Nowe Resident Evil 2 od Capcomu to cudowne odświeżenie serii i już nie możemy się doczekać tego, aż firma wypuści kolejna część, która miejmy nadzieję także będzie przygotowana z taką pieczołowitością, jak ta. Jednak jeszcze kilka lat temu to inny zespół pracował nad tym, by przygotować remake’a Resident Evil 2, a było to studio Invader Studios. Jednak w chwili, kiedy Capcom zdecydował się na swój własny projekt, ten od Inavder musiał zostać zawieszony. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Daymare 1998

Capcom nie zostawił jednak twórców z niczym, bo nie tylko zaprosił ich do współpracy przy tworzeniu Resident Evil 2 w odświeżonej wersji, ale także wspomógł przy własnym projekcie. Tym właśnie projektem jest Daymare 1998, czyli coś, co można by nazwać pozostałościami po remake’u, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Podobieństw pomiędzy Daymare 1998, a dziełem od Capcom, jest przynajmniej kilka i wcale nie mamy tutaj na myśli perspektywy, z której oglądane są poczynania głównej postaci. TPP jest przecież obecne w grach od dawna, więc trudno się do tego przyczepić. Jednak jeżeli przyjrzymy się całej reszcie, nie jest już tak wesoło. Tak możemy bowiem przeczytać o samej produkcji na platformie Steam:

„Podążaj śladami elitarnego żołnierza, pilota helikoptera i leśniczego, grając swoje role w wydarzeniu, które przekształca jedno spokojne miasteczko w śmiertelną strefę, a jego mieszkańców w krwiożercze potwory. Najpierw eliminuj stwory, a następnie poszukaj wskazówek i dowodów, które nadadzą temu bałaganowi choć trochę porządku. Śledź swój plan podróży, ponieważ w takich sytuacjach zasoby są ograniczone! Wszystko może się zdarzyć…”

Dobrze znana rozgrywka

W Daymare 1998 będziemy mogli wcielić się w policjanta, który pracuje w małym miasteczku, gdzie dochodzi od poważnego zarażenia. Jego mieszkańcy zmieniają się w zombie, a we wszystko zaangażowana jest tajemnicza organizacja, która oczywiście nie zamierza odpuścić. Brzmi to dość sztampowo i znajomo, ale sami twórcy nie ukrywają, że czerpali swoje inspiracje od klasycznych gier z gatunku horror, które powstawały w latach dziewięćdziesiątych. Podobieństwa do Resident Evil 2 nie są więc tutaj wynikiem plagiatu, ale stanowią raczej pochwałę z której Capcom powinien się cieszyć.

Graczowi przyjdzie zmierzyć się z nieumarłymi, ale zapewne nie zabraknie też większych starć z bardziej zmutowanymi przeciwnikami. Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w większości gier tego typu. Sama produkcja ma pojawić się na Steam już 17 września tego roku, ale jej wersje na konsole także mają zostać wypuszczone. Nie powiedziano jednak, kiedy miałoby to nastąpić, więc posiadacze PlayStation czy Xbox, muszą na Daymare 1998 poczekać trochę dłużej. Za to PC-owcy mogą już teraz sprawdzić produkcję, bo na Steam umieszczono jej wersję demonstracyjną. To też ukłon w stronę graczy, którzy pamiętają jeszcze czasy „demówek”. Tytuł wyceniono na 29.99 dolarów, co przekłada się na mniej więcej 120 złotych.

Wymagania Daymare 1998

Jakie wymagania będzie miała produkcja? Nie są one zbyt duże, więc nawet na odrobinę starszych sprzętach będzie można zagrać w ten tytuł. Minimum to:

 • System operacyjny: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT wymagane)
 • Procesor: Intel®Core i5-4460, 2.70GHz lub AMD FX-6300 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 albo AMD Radeon R7 260x z 2 GB Video RAM
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Jeżeli chodzi o zalecane wymagania to Daymare 1998 ma takie:

 • System operacyjny: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64-BIT)
 • Procesor: Intel®Core i7-3770 lub AMD FX-9590 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 albo AMD Radeon RX 480 z 3GB Video RAM
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Nowe gry oraz komputery znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Invader Studios / Steam / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment