Days gone na szczycie

Days gone na szczycie – gracze pokochali motocyklistę i zombie

Czy recenzje negatywne wpływają na wyniki sprzedaży? Wydaje się, że niekoniecznie, a przynajmniej nie w tym przypadku. Days gone na szczycie listy sprzedażowej w Wielkiej Brytanii chyba nie powinno nikogo dziwić, bo choć sam tytuł spotkał się z dość chłodnym przyjęciem, to jednak reklama zrobiła swoje. A może chodzi o coś zupełnie innego?

Days gone na szczycie

Nowa gra od Bend Studios spotkała się z dość chłodnym przyjęciem. Serwisy internetowe i ich oceny są tak od siebie różne, że aż trudno w to uwierzyć. Tytuł dostawał nawet oceny 3 na 10, a w innym miejscu 9 na 10. Owszem, można z tego wyciągnąć średnią, ale tak jakby nie o to chodzi. O tym, jak nam się podobała gra, przekonacie się już niedługo bo właśnie jesteśmy na etapie jej recenzowania. Spójrzmy jednak wcześniej na to, jak tytuł się sprzedał.

Days gone na szczycie

Patrząc na to, ile pieniędzy zainwestowało Sony w kampanię reklamową, wyniki chyba nie mógł być inny. Days gone na szczycie listy sprzedażowej w Wielkiej Brytanii to dobra informacja dla Bend Studios. Firmy, która po raz pierwszy musiała zmierzyć się z tak potężnym tytułem i od razu została rzucona na głęboką wodę. Ich produkcja znalazła się oczywiście na pierwszym miejscu, choć konkurencja była niemała. W tym samym tygodniu swoją premierę miało Mortal Kombat 11. Ten tytuł pojawił się na drugiej pozycji. Wróćmy jednak na chwilę do Days gone. Wyniki sprzedaży wprawdzie pozwoliły produkcji zająć pierwsze miejsce, ale to i tak o 27 procent gorszy wynik od innych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4 (chociażby od God of War).

Trzecie miejsce na liście sprzedaży zajmuje Fifa 19, a tuż za nią uplasowało się Red Dead Redmeption 2. Miejsce piąte należy do The Division 2, a szóste zajęło Mario Kart 8 Deluxe. Sekiro: Shadow die twice wylądowało na pozycji siódmej, a ósmą lokatę zajęła Forza Horizon 4. Za nią uplasowało się New Super Mario Bros. U Deluxe. Ostatnia pozycja na liście to World War Z. Zobaczymy, jak Days gone poradzi sobie dalej w rankingach sprzedaży.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: DualShockers / GameIndustry / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....