decyzje w cyberpunk 2077

Decyzje w Cyberpunk 2077 mają ogromne znacznie

Zanim zobaczymy Cyberpunk 2077 w akcji, minie zapewne jeszcze sporo czasu. Nie stoi to jednak na przeszkodzie w tym, by twórcy skutecznie podgrzewali atmosferę. I trzeba im to przyznać, że mają do tego smykałkę. Teraz dowiadujemy się, że decyzje w Cyberpunk 2077 będą odgrywały ważną rolę w całej fabule opowieści, a to nie wszystko, czego się jeszcze dowiedzieliśmy.

decyzje w cyberpunk 2077

Zbliżające się wielkimi krokami targi gier w niemieckiej Kolonii sprawiają, że coraz częściej da się usłyszeć o produkcji ze studia CD Projekt RED. Oczywiście każda wiadomość jest na wagę złota, choć i tak najbardziej chcielibyśmy zobaczyć już gamepley. Czy zobaczymy go podczas GamesComu? To wątpliwe, bo opłynęło zbyt mało czasu od pierwszej publicznej prezentacji zwiastuna, która odbyła się na targach E3 2018. Być może producent znów zaprosi wyselekcjonowaną grupę dziennikarzy by zerknęli na krótki fragment rozgrywki, ale na nic więcej byśmy nie liczyli. Co nie przeszkadza nam chłonąć kolejnych informacji docierających z polskiego studia.

Decyzje w Cyberpunk 2077

Jedną z nich jest ta, jak podejmowane decyzje w Cyberpunk 2077, będą wpływały na całą rozgrywką. Opowiedział o tym Stanisław Święcicki w magazynie GamesMaster, czyli człowiek zatrudniony w firmie na stanowisku pisarza. Z jego słów może wynikać, że podejmowane podczas rozgrywki decyzje, wpłyną na całą grę znacznie mocniej, niż miało to miejsce np. w innej produkcji studia, czyli Wiedźmin 3. Spowodowane to będzie tym, że postać w Cyberpunk 2077 także będzie inna, niż w przypadku wspomnianego Wiedźmina. V, bo tak będzie się nazywała (niezależnie od wybranej przez gracza płci), ma za cel jedno – zdobyć szturmem Night City.

Wcielamy się więc w kogoś, kto może od początku nie wiedzieć wszystkiego, co dzieje się w ogromnym mieście przyszłości. Wiadome jest również to, że każda postać, niezależnie od tego jaką rolę ogrywa w grze, musi mieć swoją przeszłość. Coś, co ją ukształtowało i sprawiło, że podejmuje takie, a nie inne decyzje. Jednym z takich wyborów gracze mają zetknąć się już na pierwszym etapie rozgrywki, czyli wybieraniu cech charakteru oraz wszczepów. Te mają ogrywać bardzo dużą rolę w całym Cyberpunk 2077, a co za tym idzie, od tego co zdecydujemy się „zamontować” postaci, może zależeć jej dalszy rozwój. Niby nie jest to nic nowego, bo przecież na tym opierają się w większości tytuły RPG, ale coś podejrzewamy, że CD Projekt RED ma asa w rękawie. Coś, co sprawi, że nasze szczęki opadną do samej podłogi.

Emocje na pierwszym miejscu

W wywiadzie podkreślono jeszcze jedną, ważną rzecz. Zdaje się, że niewielu producentów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w ich grach są emocje. CD Projekt RED wie o tym doskonale, bo to właśnie dzięki odpowiedniemu na nich graniu, osiągnęli tak wielki sukces z Wiedźminem 3. Święcicki podkreślił, że w świecie Cyberpunk 2077, gdzie ludzkość stała się czymś innym, niż jest np. dzisiaj, wartości takie jak poświęcenie, strata czy miłość są szczególnie ważne.

Może to oznaczać, że podejmowane decyzje w Cyberpunk 2077 będą mocno związane z ludzką stroną opowieści. Tak, jak miało to miejsce w przypadku The Last Of Us czy ostatnio God of War (tutaj jednak mniej). Takie gry sprawiają, że użytkownicy potrafią zżyć się z postacią do tego stopnia, że nie są w stanie postępować wbrew zachowaniom, które sami ukształtowali. Otwarty świat stawia przed graczem wiele pokus, ale dobrze poprowadzona historia i rozpisane postaci mogą zmienić wszystko.

Dynamiczna pogoda

Nie powinno być chyba zaskoczeniem to, że w Cyberpunk 2077 pojawi się dobrze znany motyw dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych. Obecnie trudno wyobrazić sobie dużą produkcję, która nie oferowałaby takiego rozwiązania. Tym bardziej, że CD Projekt RED przyzwyczaił już swoich fanów do tego, że w ich tytułach wiele rzeczy może pojawić się niespodziewanie. Wcielając się w V doświadczymy więc wszystkiego tego, czego doświadczaliby mieszkańcy Night City.

W to będzie wchodziło jeszcze doświadczanie miasta zarówno w dzień, jak i w nocy. Możemy tylko podejrzewać, że będzie się ono różniło w zależności od pory, kiedy zdecydujemy się je zwiedzać. W końcu chodzenie tymi samymi uliczkami w samo południe, a tuż po północy, może być zupełnie innym doświadczeniem. Liczymy na to, że jednak studio CD Projekt RED zrobi wszystkim dużą niespodziankę i podczas zbliżającego się GamesCom, pokaże fragment rozgrywki. Wprawdzie trudno nam w to uwierzyć, ale jak to mawiają, nadzieja umiera ostatnia.

Nie znamy dokładnej daty premiery gry Cyberpunk 2077, ale produkcja ma pojawić się wszystkich najważniejszych platformach (Xbox, PlayStation, PC).

Nowe gry, PC-ty, laptopy oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Cyberpunk 2077 / WccfTech / Games Master

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...