GTA V na szczycie

GTA V na szczycie prawie 5 lata po premierze

Jak sprawić, żeby gra była ogromnym sukcesem? Nie ma na to jednej i sprawdzonej metody, bo gdyby tak było, każdy tytuł okupowałby listy sprzedażowe przez długie lata. Wydaje się jednak, że Rockstar odkrył jakiś magiczny przepis na sukces, bo ich tytuł niezmiennie wybierany jest przez graczy na całym świecie. Choć GTA V na szczycie w PS Store robi wrażenie, bo od premiery upłynęło już dużo czasu.

GTA V na szczycie

Rockstar Games swoją produkcję wypuściło jeszcze w 2013 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gracze mogli wtedy zobaczyć ogromne Los Santos i wcielić się w jednego z trzech bohaterów, których developer postanowił wprowadzić do rozgrywki. To była największa zmiana, którą Rockstar Games dało fanom produkcji. Do tej pory gracze sterowali bowiem tylko jedną postacią, a GTA V zmieniło zasady gry. Teraz można spokojnie powiedzieć, że była to doskonała decyzja. Każdy z bohaterów charakteryzował się innymi zdolnościami specjalnymi, a ich misje dopasowano do charakterów. Czy to zadecydowało o sukcesie tytułu?

GTA V na szczycie

Do tej pory firma sprzedała ponad 95 milionów egzemplarzy GTA V. To niesamowity wyniki i wygląda na to, że jeszcze długo na produkcji Rockstar Games będzie zarabiało. Jest przynajmniej kilka powodów, dla których piąta odsłona Grand Theft Auto dalej się dobrze sprzedaje. Jednym z nich była „przesiadka” na nową generację konsol oraz wypuszczenie produkcji na PC-ty. Dało to tytułowi dodatkowego kopa, bo i developer zdecydował się na wprowadzenie kilku nowości. Najważniejszą był tryb pozwalający na granie z perspektywy pierwszej osoby. Trudno ocenić, ilu graczy zdecydowało się w ogóle na skorzystanie z tej możliwości, ale była na tyle intrygująca, że zapewne każdy choć raz spróbował.

Podkręcono także grafikę i dodano kilka nowych misji pobocznych, ale zdaje się, że nowe platformy nie były głównym powodem sukcesu. Dziś, po niemal 4 latach od debiutu na PlayStation 4, produkcja Rockstar Games znów króluje w sklepie Sony. GTA V na szycie listy sprzedażowej PS Store to coś niesamowitego, a wszystko dzięki… multiplayerowi. Oczywiście kampania dla pojedynczego gracza jest interesująca, dobrze napisana i wciągająca, ale to chyba jednak nie ona utrzymuje tytuł ciągle przy życiu. Rockstar nie ustaje w ulepszaniu GTA Online i praktycznie co chwila pojawiają się tam nowe możliwości. Społeczność graczy ciągle się powiększa, a co za tym idzie, przybywa sprzedawanych egzemplarzy gry. Szczególnie, że ostatnio tytuł był w bardzo przyjemnej cenie.

Podium w PS Store

Okres wakacyjny widać sprzyja poznawaniu starszych produkcji, ponieważ podium w PS Store zajmują tytuły już niemłode. Pierwsze miejsce w lipcu zajęło oczywiście GTA V (tak jak i w czerwcu), a na drugim uplasowało się Rocket League. Widocznie futurystyczna wizja wyścigów dalej przyciąga przed ekrany całe rzesze fanów elektronicznej rozgrywki.
Trzecie miejsce na liście sprzedażowej za lipiec, zajmuj już No Men’s Sky. Widać więc, że aktualizacja Next robi swoje i wielu graczy zdecydowało się na podejście do tytułu raz jeszcze. Zapewne pomogła w tym cena produkcji, która nie jest już tak zabójcza, jak miało to miejsce w dniu premiery. Cieszy to, że producent nie ustaje w ulepszaniu swojego tytułu i nie poddał się po fali negatywnych opinii, które przelały się przez Internet zaraz po premierze.

Kolejne miejsca na liście najlepiej sprzedających się produkcji w lipcu także są lekko zaskakujące. Są to bowiem FIFA 18, Destiny 2, Darksiders Warmastered Edition, Minecraft: PlayStation 4 Edition, Fallout 4, Need for Speed oraz Horizon Zero Dawn: Complete Edition. Część z nich to także produkcje, które swoją premierę miały dość dawno (Fallout 4 w 2015). Wakacje to jednak ciekawy okres, ale GTA V na szczycie i tak cieszy. Jeżeli jeszcze nie znacie produkcji, koniecznie to nadróbcie.

Gry na PC oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: DualShockers / GTA official site

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...