Archos SK8

Deskorolka elektryczna Archos SK8. Pierwsze wrażenia

Przeszło tydzień temu w moje ręce trafiła deskorolka Archos SK8 napędzana energią energią elektryczną. Miałem już styczność z podobnymi pojazdami w postaci rowerów, hulajnóg a nawet monocykla, jednak elektryczną deskę będę testował po raz pierwszy. Po odbyciu kilku jazd mam już nawet pewne spostrzeżenia.

Archos SK8

Ostatni raz na klasycznej deskorolce jeździłem prawie dwie dekady temu. Jak trzydziesto-dwulatek mgliście pamiętam długie godziny spędzane na wywrotnej desce, poobijane kolana i naukę trików innych niż Ollie. Niemniej, postanowiłem sprawdzić, czy nowa odsłona deskorolki w postaci pojazdu elektrycznego jest pomysłem dobrym. Pora podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami z użytkowania Archos SK8.

Zalety Archos SK8

Klasycznie już podzieliłem wpis z pierwszymi wrażeniami na krótkie podsumowanie plusów i minusów sampla testowego. Zacznijmy od tych pierwszych, których jest zdecydowanie więcej…

Pierwszą rzeczą, o której chciałbym powiedzieć jest prędkość maksymalna, która, jak twierdzi producent, powinna wynosić 15 km/h. W naszych testach udało się osiągnąć 18 km oraz 21 km/h w zależności od wagi użytkownika deski (70 kg i 94 kg). To mile zaskoczenie, podobnie jak stabilność konstrukcji. Pojazd prowadzi się naprawdę wygodnie i co ważne, można uzyskać dodatkową sztywność poprzez regulację pochylenia. Odbywa się to kosztem skrętności, ale w desce elektrycznej nie powinno stanowić to problemu.

Elektryczna deskorolka Archos Polska SK8 – testujemy 😃

Opublikowany przez VIP Multimedia 17 kwietnia 2018

Choć jakość pilota może budzić początkowe zastrzeżenia, jego działanie zasługuje na pochwałę. Reakcja na komendyjest natychmiastowa i nie uświadczymy tutaj zbędnych opóźnień. Regulacja prędkości jest płynna, a dzięki dwóm biegom nie możemy decydować o stylu jazdy.

Wygląd deski może okazać się dla wielu mylący. Stylistykaoraz budowa konstrukcji nie zwiastuje tego, że mamy do czynienia z pojazdem o napędzie elektrycznym. Dopiero kiedy odwrócimy nasze urządzenie do góry kołami, zobaczymy, że u jego podstawy znajduje się silnik.

Wady

Archos SK8 ma również wady, lecz nie są one szczególnie uciążliwe. Pierwszą jest stosunkowo mały zasięg wynoszący 10 km. W naszych testach na ten moment udało się uzyskać jedynie 8 km, jednak na wynik wpływa spora liczba zmiennych, dlatego na końcowy werdykt przyjdzie jeszcze czas.

Kolejnym minusem jest hamulec który działa zbyt gwałtownie i generuje nacisk tylko na jedno koło. W zasadzie możemy traktować go jedynie jako rozwiązanie do wyhamowania deski po upadku.

Dajcie znać w komentarzach, jeśli chcecie, abyśmy sprawdzili konkretną funkcję deskorolki elektrycznej Archos SK8.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...