Deus Ex: Mankind Divided oficjalnie zapowiedziane

Square Enix zapowiada nową odsłonę znanej serii Deus Ex. Wiemy, że gra będzie sequelem Human Revolution.

Fani serii Deus Ex mogli się spodziewać sequelu po zakończeniu poprzedniej o podtytule Human Revolution. W tym tygodniu na twitchu i innych mediach społecznościowych Square zapowiedziało nowy projekt promowany tagiem #CantKillProgress i jest to nowa część serii o podstytule Mankind Divided. Deus Ex:HR było swego rodzaju wskrzeszeniem marki, po tym jak Ion Storm nie poradził sobie dwa razy z cyklem produkcji kanonicznej trzeciej części, pracę nad grą przejęło Eidos Montreal. Był to dobry ruch i dostaliśmy Deus Exa, który został wyśmienicie oceniony zarówno przez fanów serii jak i recenzentów. Od tego czasu minęło cztery lata i parę dodatków, jednak aż do tej pory nie słyszeliśmy nic o oficjalnym sequelu.

Jednak, parę dni temu zaczęły się przecieki z materiałami z nowej gry, która może być tylko nowym Deus Exem. W materiałach, które pojawiły się na pewnej rosyjskiej stronie o grach oraz na forum neogafu widać nową okładkę GameInformera z Adamem Jensenem oraz kilka grafik z gry, część screenów oraz parę concept artów. Jeśli screeny rzeczywiście pochodzą z gameplayu to ich jakość powala, jednak widać dokładnie ten sam styl – lekko naśladujący Blade Runnera. Oczywiście Square musiało zareagować na przeciek i samo ujawniło na twitchu teaser produkcji oraz krótką zapowiedź na twitterze. Gra ma nosić tytuł Deus Ex: Mankind Divided i ukazać się na PS4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Wiemy, że główna oś fabularna będzie się obracać dookoła Adama, który będzie walczył z terrorystami-cyborgami (albo druciarzami, jak nazywali zmodyfikowanych ludzi w pierwszej części gry) w organizacji wspieranej przez Interpol.

Gra ma oferować bardzo bogate opcji modyfikacji i przerabiania broni. Twórcy gry, są świadomi, że choć Human Revolution było dobrą grą, to jednak nie doskonałą i istnieją miejsca na udoskonalenie gry. My ze swojej strony mamy nadzieję, że ulepszą nieco sztywne mechanizmy skradania i poprawią AI przeciwników. Nie zaszkodziłyby też lepsze i bardziej unikalne potyczki z bossami, bo recenzenci często wytykali Human Revolution, że w tym aspekcie brak było twórcom odrobiny kreatywności.

Aktualizacja: Square Enix zamieściło na youtube oficjalną zapowiedź gry. Filmik poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=uvSs5b6y-YM

 

Źródła: neogaf, kotaku, twitter

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...