Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 nadciąga. Demo dla Xbox One już dostępne!

Dobrych slasherów nigdy za mało. Częściowo potwierdził to przecież ostatni God of War, który szturmem zdobył serca fanów. I to będąc jednocześnie zupełnie inną produkcją, niż poprzednie odsłony. Jednak wielbiciele dzieła od Capcom mogą spać spokojnie. Devil May Cry 5 będzie tym, co kochali, a potwierdza to kolejny zwiastun.

 

Devil May Cry 5

Zapewne wiele osób czeka na kolejną odsłonę przygód Dantego i jego „ekipy”. Piąta już odsłona dzieła wydawanego pod skrzydłami Capcom pojawić ma się 8 marca przyszłego roku. Jednak zanim to nastąpi, użytkownicy konsoli Xbox One będą mogą już zagrać w ekskluzywne demo od producenta. I choć gra pojawić ma się także na PlayStation 4 oraz PC, nie wiadomo kiedy użytkownicy tych platform dostaną wersję demonstracyjną. Ma to jednak nastąpić.

Devil May Cry 5

Davil May Cry 5 był jedną z ciekawszych niespodzianek, która została zaprezentowana na targach E3 2018 w Los Angeles. Oczywiście część fanów podejrzewała, że Capcom nie odpuści jednej ze swoich sztandarowych serii, ale chyba takie mocnego uderzenia mało kto się spodziewał. W czasach, gdzie czasem na siłę ulepszane są pewne mechaniki w grach, ten tytuł zdaje się czerpać mocniej ze swoich pierwszych odsłon. Mają jednak pojawić się znacznie większe poziomy, które dadzą graczom sporo swobody. Dalej nie będzie to oczywiście pełna piaskownica, ale ma być przestrzenniej.

Capcom nie zapomniał także o innych nowinkach, choć te nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Dobre wiemy, że siłą Devil May Cry zawsze była kampania dla pojedynczego gracza. To może się jednak zmienić, ale spokojnie, nikt graczy nie ma zamiaru do tego zmuszać. Jeżeli wyrazi się zgodę, podczas rozgrywki możemy niektóre misje przechodzić w trybie kooperacji. W fabule mają bowiem pojawić się także inne postaci, niż sam Dante. Jeżeli w trakcie rozgrywki pojawią się Nero czy V, inni gracze będą mogli przejąć nad nimi władzę, zamiast oddawać sterowanie komputerowi.

Na co czekamy?

Fabuła Devil May Cry 5 zaczyna się w kiedy w Red Grave City pojawia się nieoczekiwany przez nikogo gość. To wielkie drzewo, którego korzenie mają jeden cel – wyssać krew z bogu ducha winnych mieszkańców. I jak możemy się spodziewać, Dante będzie miał ręce pełne roboty, by zapobiec lub też zminimalizować szkody. Graczy czeka poważna batalia i ogromna ilość walk, które na zwiastunie prezentują się wprost fenomenalnie. Zadbano także o kilka dodatków i to takich, które obecnie zdają się być musem.

Do dyspozycji graczy zostanie oddany rozbudowany tryb fotograficzny. Ciekawie zapowiada się także tryb The Void (pustka), który ma polegać na tym, że w zupełnie pustej przestrzeni, gracze mogą zmierzyć się z określonym typem wroga. Pozwoli to na lepsze wyuczenie się poszczególnych ataków, czy metod obrony. Capcom nie zapomni także o dodatkowych zawartościach i update’ach, a pierwszy z nich ma pojawić się już w kwietniu, czyli miesiąc po premierze podstawki. Czy Devil May Cry 5 osiągnie sukces sprzedażowy? Nie wątpimy w taki scenariusz, bo producent jest ostatnio na fali wznoszącej.

Ostatnie Resident Evill pokazało, że dalej chcą się rozwijać i poszukują swojej drogi, ale jednocześnie nie zapominają o przyszłości. Początek 2019 będzie należał do Resident Evil 2, a zaraz po nim do kolejnego Devil May Cry. Trzymamy kciuki, żeby ta forma się utrzymała.

Nowe konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Capcom / Devil May Cry / YouTube.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...