You are here
Disney Plus łączy siły z innymi gigantem VOD – będzie sukces? artykuły News 

Disney Plus łączy siły z innymi gigantem VOD – będzie sukces?

Dopiero co powiedziano, jakie filmy i seriale pojawią się w ofercie Disney Plus na sam start usługi w listopadzie, a teraz potwierdzono kolejne przypuszczanie. Disney Plus łączy siły z kolejnym amerykańskim gigantem na rynku VOD, a tym samym, stanie się tam jedną z najbardziej opłacalnych platform VOD.

Disney Plus łączy siły
Fot. Pixabay

Nadchodzą chude czasy dla serwisów VOD, bo jeżeli nowa usługa od Disney’a okaże się tak dobra, jak jej zapowiedzi, amerykanie będą stali przed prostym wyborem. Po co płacić za kilka serwisów, skoro można mieć jedną i to relatywnie niewysoką opłatę miesięczną, a jednocześnie mieć dostęp do bardzo dużej biblioteki filmów oraz seriali. Dodatkowo także do kanałów sportowych, co będzie kolejną przewagą Disney’a nad konkurencją.

Disney Plus łączy siły

Ujawniono bowiem, że Disney Plus łączy siły z platformą Hulu oraz ESPN. Firma chce więc wprowadzić na rynek usługę, która tak naprawdę będzie opierała się na trzech potężnych filarach. Oczywiście najważniejszym z nich ma być podstawowa usługa od Disney’a, ale będzie można wykupić także pakiet, który będzie zawierał dostęp do platformy Hulu oraz ESPN, a to wszystko w cenie 12.99 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu wynosi to około 50 złotych, czyli tyle, ile u nas trzeba zapłacić za najwyższy pakiet Netflix. W Stanach Zjednoczonych sytuacja abonamentowa wygląda bardzo podobnie, więc Netflix ma powody do obaw.

To, że Disney Plus łączy siły z kolejnymi platformami dowodzi tego, że firma bardzo mocno chce zainwestować w rynek VOD. Dając klientom taki wybór w tak przystępnej cenie, aż trudno uwierzyć, żeby ci nie zrezygnowali z innych platform do strumieniowania treści. Oczywiście wcale nie musi się tak wydarzyć, ale mimo wszystko produkcje dostępne na Netflix nie zachęcają do tego, by opłacać tam subskrypcję regularnie. Owszem, to dalej najpopularniejsza z platform VOD, ale to może zmienić się już w listopadzie, kiedy nastąpi premiera Disney Plus. Dalej nie wiadomo, czy platforma zawita do Polski. Niedługo mamy jednak poznać więcej szczegółów, więc trzeba trzymać kciuki.

Nowe laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam na oglądanie VOD gdziekolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Deadline / Disney / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment