You are here
Bateria w Switch Lite jest mniejsza, ale konsola działać ma dłużej Gry konsole 

Bateria w Switch Lite jest mniejsza, ale konsola działać ma dłużej

Niedawno Nintendo ogłosiło całemu światu, że zamierza wypuścić nową wersję swojej konsoli, która będzie dość mocno odbiegała od tej, którą do tej pory gracze znali. Dziś okazuje się także, że choć bateria w Switch Lite będzie mniejsza, niż w normalnej wersji urządzenia, to przenośna konsola ma działać dłużej. I to nie koniec dobrych informacji od Nintendo.

Bateria w Switch Lite
Fot. Nintendo

Nie każdemu, kto słyszał o nowej konsoli od Nintendo, pomysł firmy przypadł do gustu. W chwili, kiedy zarówno Sony, jak i Microsoft, produkują konsolę, które na stałe gracze muszą mieć w swoich domach, Nintendo przyszło z pomysłem, bo połączyć swoje urządzenie z przenośną konsolą. Jeżeli mamy ochotę, podłączamy ją do telewizora, a jeżeli chcemy pograć na zewnątrz czy po prostu w innej części domu, nic nie stało na przeszkodzie, by to uczynić. W przypadku Nintendo Switch Lite gracze będą zmuszeni tylko do wybrania tylko tej drugiej opcji.

Bateria w Switch Lite

Nowa konsola od Nintendo, która ma pojawić się 20 września tego roku, nie będzie bowiem pozwalała na odłączenie Joy-conów i podłączenie urządzenia pod telewizor. Użytkownicy dostaną zwykłą, mniejszą konsolę przenośną, co oczywiście ma swoje plusy, choć trochę wypaczą ideę Switch jako taką. Widać w Nintendo pomyślano nad tym dłużej i wyszło, że faktycznie lepiej wypuścić konsolę mniejszą, ale pozwalającą na granie tylko poza domem i bez wykorzystania telewizora. Co za tym idzie, nie wszystkie tytułu na Nintendo Switch zostaną udostępnione użytkownikom wersji Lite, ale z tym można się było niestety liczyć.

Teraz redakcja The Verge dokopała się do informacji o tym, jak będzie wyglądać bateria w Switch Lite. Jak można się było spodziewać, sam akumulator będzie mniejszy od tego, który znajduje się w podstawowej wersji urządzenia. Tam umieszczono bowiem 4310 mAh, a bateria w Switch Lite ma mieć 3570 mAh. Co ciekawe, żywotność samej konsoli ma być lepsza, niż jej bazowej wersji, a osiągnięto to głównie dzięki zamontowaniu bardziej energooszczędnego procesora oraz oczywiście zmniejszeniu wielkości wyświetlacza do 5.5 cala. Do tego dochodzą jeszcze kontrolery, którzy zamontowane są na stałe, więc zużycie energii na ich obsługę także powinno być mniejsze.

Warto czekać na Switch Lite?

Samo Nintendo przyznało, że żywotność konsoli na jednym ładowaniu będzie wynosiła od 3 do 7 godzin. Czas uzależniony będzie oczywiście od tego w jaki tytuł gracze będą grać, ale i tak wyniki jest całkiem przyjemny. Oczywiście, jeżeli będziemy wybierali się w dłuższą podróż np. pociągiem, to i tak nie obejdziemy się bez dodatkowego źródła zasilania. Niemniej Nintendo Switch Lite może być ciekawą alternatywą dla tych, którzy nie chcą mieć konsoli tylko w domu. Pod warunkiem, że przypasują im tytuły na urządzenie od Nintendo, bo tutaj to przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, kiedy planuje się zakup sprzętu.

Cena Nintendo Switch Lite w Polsce została ustalona na 1090 złotych i już można zamawiać konsolę w przedsprzedaży. Zważywszy na to, że zarówno konsolę Sony, jak i Microsoft w ich bazowych wersjach można kupić taniej, decyzja konsumencka nie będzie należała do łatwych. Dla porównania, podstawowa wersja Nintendo Switch kosztuje w sklepach około 1400 złotych.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Verge / Gaming Bolt / Nintendo / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment